[ Webhosting profitux.cz ]
Sithští důstojníci

 Sithshská důstojnice v JCW
Každá úspěšná armáda potřebuje kádr kvalitních důstojníků. Sithské impérium nebylo žádnou výjimkou.
I když v jeho případě se důstojníci neproslavili hlavně jako brilantní stratégové, ale jako brutální hrdlořezové.
Zrádní hrdlořezové, protože většinu zkušených důstojníků představovali bývalí republikoví důstojníci, kteří zahodili svoji přísahu věrnosti a rozhodli se plenit svoji bývalou vlast, republiku, která jim dala vojenský výcvik, který proti ní použili.
I když zprvu se mohlo jednat o idealisty, kteří často sloužili pod Revanem za Mandaloriánských válek, moc temné strany je dřív nebo později všechny změnila v monstra, jež se pro vlastní prospěch neváhala zastavit před ničím, ať už to bylo zničení planety z orbity či popravy a mučení zajatců.
Mnoho vlajkových důstojníků přeběhlo na sithskou stranu i se svými loděmi s plnou posádkou, čímž sithům, kromě svých služeb, pomohli na úkor Republiky i materiálně.
Nejznámějším přeběhlíkem je bezesporu Saul Karath, který se z pohotového stratéga, jenž byl ve službách Republiky, běhěm nekolika let proměnil v přímočarou zrůdu libující si v mučení zajatců.

Historie se opakovala i tři století po porážce Revanova Sithského impéria.
Když vypukla Velká galaktická válka a do galaxie znovu vtrhlo Sitshké impérium, velké množství republikových důstojníků opět zběhlo hledat moc a slávu na stranu nepřítele.

by Potan

Zpět na seznam vojsk

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.