[ Webhosting profitux.cz ]
Klonoví vojáci

 Klonoví vojáci
Deset let před začátkem klonových válek si mistr jedi Sifo-Dyas uvědomil, že republika potřebuje novou a reformovanou armádu. Proto tajně zadal Kaminoanům úkol sestrojit obrovskou klonovou armádu pro republiku. Dyas tuto inforamci sdělil jen svému nejlepšímu příteli (v této době ještě jediovi) Dookovi. Netušil však že Dooku je učedník Darth Sidiouse, kterému by se tato armáda taktéž hodila. Sidious vydal Dookovi rozkaz Dyase zabít a vydávat se za něj. Dooku našel pro klony předlohu, námezdního lovce lidí Jango Fetta.
Léta plynula a o klonové armádě nikdo nevěděl. Až při hledání Jango Fetta narazil mistr jedi Obi-Wan Kenobi na tajemství klonové armády, když ho stopy po Fettovy zavedly na Kamino, kde objevil ohromnou armádu klonů schopných bojovat pro republiku.
Tuto zprávu Kenobi ihned nahlásil radě jediů, která o armádě také nevěděla. Když byl Obi-Wan zajat na Geonosis vyrazil mistr Yoda na Kamino pro klonovou armádu, se kterou jako generál vyrazil na Geonosis a začal tak první bitvu klonových válek. Geonosis byla ohromná ukázka síly klonů, republika díky klonům drtivě vyhrála a mohla rozpoutat vlastní ofenzívu proti separatistům. Mistři jediové byli jmenováni do pozice Generálů celých klonových armád. Kloni si ve válce vedli velmi dobře. Droidi se jim nemohli rovnat ani výcvikem a už vůbec ne zbraněmi.
U konce války ale kloni udělali něco, co zničilo na mnoho let republiku. Splnili Rozkaz 66. Ten prohlašoval všechny jedie za nepřátele republiky a jako takoví museli být zničeni. Klonoví vojáci začali zabíjet své jedijské veliteli a speciální 501. klonová legie pod velením Darth Vadera se vydala zničit zbytky jediů na jejich Akademii na Coruscantu.
Po splnění Rozkazu 66 byli klonoví vojáci začleněni do armády nově se formujícího impéria ke stormtrooperům. Díky zrychlenůmu růstu, mnohem rychleji strárli a díky tomu z Imperiání armády brzo vymyzeli. Na Kaminu, kde byly stvořeni se ještě klonovači pokusili Armádu znovu obnovit, aby sní mohli bojovat proti impériu, ale na Kamino byla vyslána elitní 501. legie v čele s lovcem lidí Bobba Fettem (který se na Kaminu narodil), aby výrobě zabránili, což se jim povedlo. To byl definitivní konec kdysi ohromné klonové armády.


by Potan

Zpět na seznam vojsk republiky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.