[ Webhosting profitux.cz ]
Klonoví specialisté na výbušniny

 clone
Popis
Tito specialisté na výbušniny a munici byli vytrénováni, aby dokázali likvidovat bomby a výbušná zařízení. Tato práce byla jedna z nejnebezpečnějších prací v klonové armádě, která vyžadovala jemný dotek a pevné nervy. Jejich brnění bylo stejné jako u normálních vojáku, ale s tím rozdílem že mělo oranžovou barvu a znak pyrotechniků na levém rameni.

Historie
Přibližně v roce 22 BBY objevila senátorka Amidala a gunganský představitel Jar Jar Binks tajnou laboratoř ve východních bažinách na planetě Naboo. Zde vědec Nuvo Vindi potají stvořil virus Modrý stín, smrtící nákazu, jež se šířila vzduchem a dokázala vymýtit celou populaci na planetě. Krátce po tom, co kapitán Gregar Typho poslal kódovanou zprávu Jediům, byli oba senátoři zajati. Po příletu Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker okamžitě vyrazili zachránit senátory a zničit Modrý stín. Jako podpora s těmito Jedii přiletělo i několik vojáků z 501. legie a pyrotechnici.
Aby se jednotky dostali do východních bažin, použili LAAT, které vysadilo vojáky přímo do laboratorního komplexu. Při útoku se Jediové rozdělili; Skywalker šel hledat senátory a Obi-Wan spolu s pyrotechniky běželi hledat bomby s Modrým stínem. Jakmile byly bomby nalezeny, vydali se Obi-Wan a Anakin chytit Vindiho. Pyrotechnici se snažili co nejrychleji deaktivovat bomby. To se jim podařilo, ale nakonec zjistili, že jedna ampule Modrého stínu chybí. Za to mohl Vindiho osobní droid, nicméně se senátorce podařilo droida najít.
Po nešťastném úniku Modrého stínu se nakazili všichni, kteří byli přítomni v laboratorním komplexu. Anakin a Obi-Wan, kteří zde zrovna nebyli, se vydali hledat lék na vzdálenou planetu Iego. Když lék posléze našli, spěchali zpět, aby vyléčili oba senátory, klony i Anakinovu padawanku Ahsoku.


by Dumby

Zpět na seznam vojsk republiky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.