[ Webhosting profitux.cz ]
Klonoví zabijáci

 clone
Klonoví vrazi byli zvlášť objednáni jako doplněk velké republikové armády. Tyto vojáky si objednal přímo kancléř Palpatine, aby mohl uskutečnit svůj lstivý plán proti Jediům.
V roce 19 BBY přísahal Anakin Skywalker věrnost Sidiousovi a stal se z něj Darth Vader. Lord Sidious poté vyslal jednotku vrahů, společně s Vaderem a 501. legií do chrámu Jediů, aby zde vyhladili jeho jedijské obyvatele. Po této bitvě přidělil Vader několik vrahů na hlídání komunikačního centra, kde byl umístěn aktivní maják informující Jedie, že válka skončila a mají se vrátit do chrámu. Velká část 501. legie zde zůstala a čekala na přeživší Jedie, kteří se sem vrátili podle rozkazu majáku.
Po obdržení této zprávy se Obi-Wan Kenobi a mistr Yoda, kteří se domnívali, že jde o past, rozhodli, že tento signál zastaví. Jakmile se dostali ke komunikačnímu centru, objevili se Vaderovi vrazi. I přes skvělý výcvik vrahů nebyli pro Jedie zas tak těžkým oříškem.

Výbava
Tito vrazi byli vybaveni upraveným brněním Phase II které je chránilo během boje. Nošením speciální neprůstřelné vesty byli do jisté míry odolní vůči střelným zbraním. I se svou zbrojí byli velice obratní a mohli provádět na klony neuvěřitelné pohyby. Dvojice vibročepelí připojených k loktům brnění zvětšovala dosah a razantnost jejich útoku. Tyto čepele byly umístěny ve schránce na předloktí, vystřelovaly se ven a zajišťovaly se na místě. Vrazi měli sukni, která byla kolem pasu připevněna páskem, s jednou kapsou na každé straně. Často byli vybaveni také blasterovou pistolí nebo ostřelovací puškou proti vzdáleným narušitelům.

Použití
Vrazi byli vytvořeni za jediným účelem a to byl boj proti Jediům. Byli cvičeni k použiti bojového umění Teräs Käsi. Toto umění bylo vytvořeno speciálně proti Jedium za použití vibročepelí. Jejich zručnost, duševní statečnost a reflexy byly velmi silné a to jim zaručovalo chladnou hlavu v boji. K jejich vlastnosti také patří schopnost vydržet jedijské triky s myslí. Komando těchto vrahů bylo schopné porazit i rytíře Jedi, ale pro mistra nepředstavovali velký problém. Kromě výcviku boje s čepelemi museli projít i výcvikem se střelnými zbraněmi.


by Dumby

Zpět na seznam vojsk republiky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.