[ Webhosting profitux.cz ]
Advanced Recon Commando (ARC) vojáci

"Jste nejlepší mezi elitami."
Obi-Wan Kenobi

Advanced Recon Commandos, zvané též jako Advanced Recon Clone troopers nebo prostě jen ARC troopers, byli elitní klonské jednotky Grand Army of the Republic během Klonových válek. Byli to jedni s nejlepších vojáků v celé galaxii; ovšem, bylo jich mnohem méně než ostatních klonů.

Vznik a Trénink
Ještě v dobách vzniku klonové armády Jango Fett a jeho mandaloriánští poradci navrhli vytvoření speciálních jednotek pro vzláštní a nepezpečné operace. Klonovači jim proto do mysly nedali omezovače osobnosti a samostatnosti jako ostatnícm klonům. První pokus s 12 Null ARC troopery selhal, ovšem kamionanci se poučily při svém druhém úspěšném pokusu s 100 Alpha ARC troopery. Po výcviku, při kterém je cvičil samotný Jango Fett, střelbě, boji z blýzka i používání vozidel, byli arc pro svou nebezpečnost, kterou díky své samostatnosti představovali, byli ve statických válcích uměli udržování ve spánku dokud nepřijde jejich čas.

Klonové války
První křest ohněm proběhl dva měsíce po bitvě o Geonosis kdy bylo napadeno samotné Kamino, místo kde se vyráběla klonová armáda. Když bylo skoro celé hlavní město kamina, Tipoca City, obsazeno separatisty a hrozilo že se droidi dostanou až malím klonům, měli ministr Lama Su jedinou možnost jak kamino zachránit. Aktivoval ARC vojáky, v bitvě dokázaly vzdorovat přesile droidů a udrželi hlavní klonovací zařízení až do konce bitvy. Po této bitvě byli ARC nasazeni do GAR jako speciální jednotky a nekteří i jako velitelé menších jednotek klonů. ARC dokázali že jsou schopní pracovat i samostatně když pouhých 20 arcček vedených Kapitánem Fordem zachránilo po Bitvě o Hypory se spárů Generála Grievouse jedie Ki-Adi-Mundyho,Shaa-Ti a Aaylu Securu. Jak klonové války pokračovali mohla republika děkovat některým svým výtězstvým ARC vojákům kteří si získali po celé armádě pověst těch nejlepších. Jejich samostatnost ovšem spůsobovala že neplnily slěpe rozkazy jak ostatních le dokázali se jim vzepřít jako třeba Alpha 98 Nate který během bitvy o Ord Cestus odmítl splnit rozkazy od svého jedijského velitele. Smrtí Janga na Geonosis v 22BBY tradice ARC vojáků neskončila, když o dva roky pozděj Alpha-17, jeden s úplně prvních ARC který se i účastnil bitvy o Kamino, uprchl spolu s Obi-Wanem s jejich zajetí na Rattataku začal cvičit novou generaci Klonových komandéru, přesně tak jak ho cvičil Jango. Tito komandéři, jako třeba Bacara nebo Cody, převzali inviduálnosti ARC vojáků a dál je šířili v armédě pod svými muži.

  ARC
Konec republiky a vyhlášení Nového řádu
Když byl vyhlášen Rozkaz 66 většina jednotek ARC ho odmítla splnit a radši se rozprchla do galaxie. Někteří se ve stopách svého vzoru stali nájemnými lovci a zabijáky. Jiní zůstali věrní novému Impériu a sloužili jako výcvikový instruktoři pro stormtroopery. Hodně vojáků se však vrátilo na Kamino v době kde se vzepřelo Impériu a začlo vyrábět nové klony aby se mu postavyli. ARC ovšem proti 501 legii, ve které bylo také několik arc, ovšem proti impériu prohráli.
Když pak impérium reformovalo Shocktroopery, dostalo podobné brnění jako ARC a také blastery DC-17 které běžne používali ARC důstojníci.

Výstroj
Již od začátku války dostali vylepšenou verzi standartního klonského Phase I armoru, navíc doplněného a nárameník a kamu. Každá mise si žádala jiné zbraně, většinou se však používali WESTAR-M5 blasterovou pušku, DC-15 blasterovou pušku či DC-17 ruční blastery. Ve standartní výzbroji též byly výbušné, kouřové a EMP granáty. Na mise, kde běžná palebná síla nestačila, se používaly raketomety PLX-1 či rotační kulomety Z-6 a Cip-Quad.

 ARC seznam

Známí členové
Alpha-O2 "Spar"
Alpha-26 "Maze"
Alpha-30 "Sull"
Alpha-66 "Muzzle"
Alpha-77 "Fordo"
Alpha-98 "Nate"
"Digger"
"Hash"
"Mapper"
"Mar'ek"
Null-5 "Prudii"
Null-6 "Kom'rk"
Null-7 "Mereel"
Null-10 "Jaing"
Null-11 "Ordo"
Null-12 "A'den"
"Rex"
"Spade"
"Spots"
"Stec"
"Tooth"
"Wrench"

Bojové nasazení
První bitva o Kamino
Bitva o Ohma-D'un
Bitva o Jabiim
Bitva o Pengalan IV
Bitva o Muunilinst
Mise na Hypori
Mise na Ord Cestus
Bitva o Colla IV
Bitva o Praesitlyn
Bitva o Byblosby Potan


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.