[ Webhosting profitux.cz ]
Císařská Šerá stráž

 Šerá stráž
Císařská Šerá stráž byla nejelitnější a nejtajnější vojenskou organizací, jakou měl kdy Císař Palpatine k dispozici. Jen hrstka nejvyšších imperiálů vůbec věděla o existenci této tajné organizace.
Vybíráni z nejlepších císařských gardistů a stormtrooperů, kteří měli nadání v Síle, tiše a poslušně sloužili Císaři k honu na přežívající Jedie v době Velké Jedijské čistky.
Jejich jediným nadřízeným byl pouze Císař Palpatine a pokud to nedostali od Císaře rozkazem, nebyli podřízeni ani lordu Vaderovi.
Když zrovna nelovili Jedie, byli vysíláni spolu s imperiálními komandy do nejprudších bojů, kde si mezi imperiálními jednotkami právem vysloužili respekt. Ale kromě něj i strach, díky jejich schopnosti používat Sílu, byť omezeně. Jejich schopnosti v Síle byly velice omezené, Císař zcela logicky nechtěl ,aby ho byla schopna svrhnout jeho vlastní garda. Jejich hlavním cílem bylo kromě lovu Jediů i sloužit jako poslední linie obrany Císaře.
Když selhali všichni ostatní, včetně rudé gardy, nastoupila Šerá stráž na jeho ochranu, odhodlána položit život za ideály Nového Řádu. Tato situace však nastala pouze jednou, na první Hvězdě Smrti, když se pokusil Císaře zabít odpadlý Temný Jedi Galen Marek. Všichni gardisté, pokoušející se císaře během souboje chránit, padli do posledního.

by Potan

Zpět na seznam vojsk Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.