[ Webhosting profitux.cz ]
B2-HA Super Battle Droid

 B2HA Commander
Tento model měl místo levé paže dělo nebo naváděné torpédo. Prvních pár B2-HA bylo upraveno z původních B2 a představovali mnohem větší hrozbu během přímého boje, díky schopnosti vytvořit velký výbuch a zničit vše ve svém okolí. Vzhledem k jejich omezené schopnosti velet ostatním droidům vedli častou pouze malou skupinu droidů nebo zajišťovali určitý prostor na bitevním poli.


Historie
Ze začátku clonových válek vedl jeden ze zkušebních B2-HA vojsko droidů na měsíci Rugosa. Tento droid byl později zničen v bitvě mistrem Yodou, ale i tak dokázal velký potenciál této série.
Další předsériový droid byl přítomen na lodi Malevolence. Po příkazu velícího droida zničil pomocí svého děla železniční koleje, aby zabil senátorku Amidalu. Tento droid byl nejspše zničen spolu s lodí při nárazu do měsíce Antar.
Jeden z posledních velel městu planetě Rodia. Tento droid použil naváděcí torpédo ve snaze zabít Jar Jar Binkse když si ho spletli s Jedim. Zničen byl spolu se svými vojáky Kwazel Maw pojmenovaného Jar Jar Binksem Boogie. Když byl Nute Gunray přepraven na palubu republikového destruktoru, poslední předsériový droid B2-HA vedl útok na tuto loď. Do útrob lodi se dostal i s ostatními droidy pomoci výsadkového plavidla Droch. Byl zničen i se svými jednotkami na palubě Tranquility.
Jakmile se rozběhla výroba, byli B2-HA přítomni ve všech bitvách i v Nashtah týmu který doprovázel Cad Bana při útoku na republikovou základnu umístěnou na planetě Devaron, kde přebíral rozkazy přímo od Aurry Sing. Okolnosti zničení tohoto droida nejsou známy, ale je pravděpodobné je, že byl zničen spolu s jednou z fregat separatistů.


Technické parametry
Výrobce: Baktoid Combat Automata
Výška: 1,93 metrů
Barva senzoru: červená
Výzbroj: dvojitý laserový kanón (pravá paže), dělo nebo naváděná torpéda (levá paže)
by Dumby

Zpět na seznam vojsk CIS

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.