[ Webhosting profitux.cz ]
Miraluka

Jerec
"Prý dokaží vidět na vyšší úrovni než my. Však víš, celá ta věc se Sílou. Trochu mě to znervozňuje."
– Atton Rand

Miraluka je rasa příbuzná lidem, a citlivá na Sílu. Mluví Miralukštinou, ačkoli někteří, např. Visas Marr a temný Jedi Jerec preferují basic.

Biologie a vzhled
Od lidí se liší v podstatě jen tím, že jim zcela chybí oči, našli bychom pouze pozůstatky očních důlků. A na rozdíl od běžného zraku vidí skrz Sílu. Tento Silový zrak je tak mocný, že dokonce dokáží vidět vyzařující Sílu z citlivých jedinců. Mocnost spojení se Sílou se u jednotlivých zástupců Miraluk liší. Jakožto rasa příbuzná lidem se s nimi mohou celkem bezpečně pářit. Například Krynda a Lucien Draayovi v sobě měli část krve Miraluk.

Historie
Jejich adoptovaný domovský svět byl Alpheridies, planeta na kterou se Miraluky přestěhovali, když byla jejich původní domovská planeta označena jako neobyvatelná. Jimi kolonizovaný svět Katarr zbavil veškerého života Sithský Lord Darth Nihilus, přibližně 3,952 BBY, během Svolání Jediů.

Visas Marr Společenství a kultura
Miraluka je ohleduplný, opatrný a deliberativní druh.
O získávání osobního bohatství a slávy mělipramalý zájem. Ze společenských důvodů skrývali svůj vzhled pod čelenkou, maskou a dalšími pokrývkami hlavy. Miralukové jsou velmi soudržní jeden k druhému. Mezi sebou se nazývají bratři a pokládají se za členy jedné velké rodiny. Jakožto rasa citlivá na Sílu jsou často šokovaní, když někdo se Silou spojen není. Někteří Miralukové žijící na Katarru byli tak mocní v Síle, že dokázali vycítit dokoncei bitvu o Malachor V.
Mnoho Miraluk uctívá dva bohy, Ashlu a Bogana, skrz filozofii Větší Síly. Nerozlišují dobro a zlo (ve smyslu jako lidé), ale jsou učeni přijmout život i smrt.

Miraluka v Galaxii
Díky svému spojení se Sílou byla spousta Miraluk odvedena k řádu Jediů. Miralučtí Jediové bojovali ve Velké Sithské Válce a po následující staletí pomáhali utvářet Řád Jedi. Během posledních dnů Galaktické Republiky bylo mnoho Miraluk v Řádu Jedi jako učitelé a správci, ne jako plnohodnotní Jediové. Miralučtí Sithové jsou velmi vzacní kvůli Miraluckému pohledu na život odmítající Sithské techniky, ale není to nemožné. Když je celá rasa citlivá na Sílu, může u ní dojít k pádu na temnou stranu jako u kterékoliv jiné rasy.
Z řad Miraluk jsou nejznámější asi Visas Marr (jediná přeživší zkázu Katarru), Shoaneb Culu, Jediský Stín, Q'Anilia a temný Jedi Jerec (inkvizitor).
by Syntax

Zpět na seznam ras

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.