[ Webhosting profitux.cz ]
Jawové

Dvojice Jawů
Jawové jsou malí humanoidi z pouštní planety Tatooine. Pod jejich hábitem je vyzáblé tělíčko a jejich tváře jsou zploštělé se svítivýma žlutýma očima. Jawové jsou také silní smraďochové díky tekutině, kterou potírají hábity, aby hábity zadržely pot. Pomocí zápachu se také dorozumívají.
Jawové si staví oázy v poušti, kde povětšinou žijí, pokud nejsou ve svém pojízdném krámu.
A jak se tito trpaslíci dostali na svět? Říká se, že se vyvinuly z hlodavců žijicích na Tatooine. Později jim ale jejich studny v jejich pouštních oázách začaly vysychat, a aby vydrželi nápor dvou Tatooinských sluncí, začali nosit dlouhé hnědé hábity. Později se z nich stali obchodníci a sběratelé rozbitých droidů, které opravovali a posléze prodávali v obchodě.
Když většina kmenů jezdí a prodává roboty, menší část zůstává doma, aby chránili šamanku před případnými útoky. Útoky vedou hlavně tuskenové, kteří si chtějí jen přivlastnit Jawovské poklady a vodu. Když nepřítel prorazí obranu, všichni Jawové se semknou kolem paláce a brání šamanku, která stojí v čele kmene, dokud nezemřou. Jejich zbraněmi se stane cokoli, co najdou v poušti, od blasteru počínaje nějakou kovou tyčí konče. Sami si ale také dokážou zbraně postavit. Příkladem toho jsou Jawovské kopí a meče, které ale vydrží málo. Také vyvynuli ochromovací intové pušky.

Shromáždění Jawů

by Ruplikon

Zpět na seznam ras

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.