[ Webhosting profitux.cz ]
Arkaniané

arkaniané
"Nejsou Arkaniané fascinující, Squinte? Tolik milující vědu - a tolik ochotní jí použít."
– Demagol

Biologie
Lidem podobná rasa obývající svět Arkania, ačkoli nebyla jejich domovskou planetou.
Arkaniané sami sebe považují za jakýsi vrchol evoluce, a tak mezi nimi můžeme nalézt spoustu arogantních jedinců. Po tisíciletí byli Arkanianští vědci odborníci na genetickou manipulaci a během Mandaloriánských válek vzniklo mnoho jejich poddruhů, takže někdy bylo obtížné poznat, že dotyčný jedinec má v sobě část arkanianské krve. Spousta Arkanianů by se snadno dala splést s člověkem, ale většina má typické rysy své rasy - čistě bílé oči a ruce se čtyřmi prsty opatřenými drápy.
Arkaniané jsou schopní vidět v infračerveném spektru a jejich zrak je citlivý na zdroje, které vyzařují extrémní teplo. To jim přišlo vhod v jejich temném a mrazivém domovském světě, ale když chtěli vycestovat, tak jich spousta byla nucena nosit speciální utlumovací brýle na teplejších planetách, než byla jejich domovská.
Také není neobvyklé narazit na Arkaniana s vylepšujícím kybernetickým implantátem, ať už vnitřním nebo vnějším, často dokonce s oběma, které posilují jejich těla a díky svým pokročilým znalostem genetiky jsou - jak fyzicky, tak mentálně - zdatnější než jiné druhy.

Historie
Považováni za jedny z největších vědců v Galaxii, Arkaniané jsou schopni vytvořit obrovské pokroky v lékařské vědě, ale na druhou stranu spáchat zvěrstva, která dokonce předčí i ty, které spáchalo Galaktické Impérium. Arkaniané věří, že je jejich povinností geneticky upravovat a vylepšovat všechno v jejich okolí, a "okolím" jsou myšleny i sousední hvězdné systémy, ačkoli spousta z jejich experimentů byla nežádoucí.
Jedním z jejich prvních známých usílí bylo vytvoření rasy Quermianů z rasy Xexto, okolo 17,000 BBY. Ačkoli od svých tajných experimentů upustili ze strachu před zásahem Galaktické republiky, tak se o tisíce let později Quermiané znovu objevili.
Stovky let před vznikem Galaktického Impéria se Arkaniané stali terčem ostré kritiky kvůli svým experimentům na nízkointeligentní rase Yaků. Ačkoli arkanianské kybernetické implantáty prudce zvýšily inteligenci Yaků, úplně tím vymazali veškeré známky emociálního chování. Spor vyvrcholil roku 50 BBY Arkanianskou revolucí. Skupina vědců-odpadlíků, kteří odmítali a odsuzovali změny provedené na rase Yaků, sestavila armádu kyborgů ke svržení Arkanianské vlády. Povstalci byli poraženi, když se do sporu vložili Jediové.

offshots
"Offshoots"
Offshoots jsou poddruhem Arkanianů, vytvořeni pro speciální technické a mechanické činnosti arkanianskými vědci za použití jejich hlubokých znalostí genetiky. Jeden konkrétní poddruh byl stvořen pro práci v proslulých arkanianských dolech na drahokamy. Stejně jako lidé, mají pětiprsté ruce a lidské oči. Bohužel však jsou vysoce zranitelní vůči běžným arkanianským nemocem. Čistokrevní arkaniané s nimi jednali doslova jako s póvlem. Tak vznikl termín Offshoots-question, volně přeloženo Jak se dál vypořádat s offshoots. Tento problém chtěl vyřešit Arkoh Adasca (vysoce postavený, čistokrevný Arkanian) za využití rodinné firmy Adascorp a jejích poznatků genového inženýrství během pouhé generace. Nicméně, jeho dědeček se pokusil offshoots vyhladit pomocí moru, který těžce zdevastoval offshoots, kteří byli v pokročilém věku.
by Syntax

Zpět na seznam ras

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.