[ Webhosting profitux.cz ]
Zam Wesell

Zam Wesell
Zam Wesell se na většině akcí svojí kariéry nájemného lovce skrývala pod závojem, který když si sundala, jevila se na první pohled jako krásná lidská žena. Ve Skutečnosti byla ale clawditským měňavcem, který mohl kdykoli změnit podobu a barvu těla.
Narodila se na Zolanu ale její agresivní a nebezpečná povaha nebyla na této planetě vůbec kladně přijmána. Právě díky tomuto všemu se dala na kariéru nájemného lovce. Toto povolání bylo stejně jako její vlastnosti netolerováno. Zam cvičila a zdokonalovala své válečnické umění u vojáků Mabari, což byl prastarý řád rytířů Jedi, skládající se ze Zolanských válečníků. Spolu s několika dalšími válečníky se jí podařilo dosáhnout velmi vysoké úrovně jedné z bojových technik. Samotné jí ale bylo to, co se jí zde dostává, málo a vydala se na Metropolní planetu Denon. Dlouho zde hledala práci. Dostala se na výsluní v jedné akci, kdy se jí podařilo zneškodnit jednoho muže z bezpečnosti. Sama pak vzala jeho místo a stala se známá jako seržant korporační bezpečnosti. Na této funkci se vypracovala až na místo tělesná strážkyně exekutivy. Stále to bylo pro tuto mladou dívku málo, tato planeta jí nesahala podle jejích slov ani po kotníky. Opustila tedy Denon a poprvé se začala oficiálně živit jako nájemná lovkyně.
Nejraději pracovala sama, ale když musela, nevyhnula se ani práci s Jango Fettem. Na jedné misi nechtěně dali do rukou mocného teroristy ještě mocnější zbraň. Jestli chtěli velkou výplatu, takhle to dopadnout nesmělo. Spojili své síly a podařilo se jim zbraň získat zpět a navíc se jim podařilo zabít při tom člena rady Jediu Yarella Poofa. Oba si po tomto incidentu padli do oka a měli jeden druhého ve velké úctě. Zam se také seznámila s malým Boba Fettem, kterého naučila číst. Jeden z jejich posledních úkolů byl zabít senátorku Amidalu. První atentát, který se skládal z útoku na letadlo nevyšel ale zahynulo 7 lidí. Při druhém pokusu poslala svého droida s kouhuny. Kouhuny dopravil do místnosti, kde Amidala spala. Další útok nevyšel, protože jej dva rytíři Jedi překazili. Tito Jediové, Obi-wan Kenobi a Anakin Skywalker, se ji pokusili pronásledovat a v honičce mezi Coruscantskými ulicemi jí Anakin skočil na kokpit stíhačky.
Po dlouhén době ho setřásla a ztratila se pronásledovatelům v klubu. Dlouho vyčkávala a bláhově neznaje jedijských reflexů se pokusila proděravět Obi-Wana do zad. Ten útok vycítil, silou Zam strhnul na zem a odvedl ven z kantýny. Když se po výslechu chystala promluvit a říci jméno svého klienta vletěla ji do krku kaminská šavlošipka a na místě ji zabila.
Jako svou hlavní zbraň používala (po vzoru Janga) malý skladný blaster, přesněji typ KYD-21, dále pak odstřelocí pušku KiSteer 1284 projectile rifle.

Výzbroj Zam


by Ruplikon+Potan

Zpět na seznam Lovců odměn

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.