[ Webhosting profitux.cz ]
Calo Nord

Calo Nord
„Zabil víc lidí než Iridianský mor! Viděla jsem ho zabíjet lidi jen kvůli tomu, že si s ním chtěli popovídat!“
- Mission Vao

Calo Nord byl slavným lovcem odměn lidské rasy v období staré republiky, v době Mandalorianských válek a Občanské války jediů. Byl velmi obávaným a chladnokrevným zabijákem, s kamennou tváří a vrozeným instinktem zabíjet.
Místo ani datum jeho narození známy nejsou. Jako malý byl prodán rodiči do otroctví, kde se naučil být bezcitný a chladnokrevný. V šestnácti letech potom zabil své pány, posléze vyhledal matku i otce a oba chladnokrevně zabil. Byla na něj vypsána odměna. Ovšem každý, kdo si ji chtěl vybrat, se přepočítal. Malý, jen 150 cm vysoký zabiják jej vždy odstranil s pečlivou přesností. Poté, co pokusy o jeho odstranění ustaly, vystopoval a zabil i ty, co si jeho vraždu objednali. Stal se ná-jemným lovcem, pracujícím pouze za nejvyšší nabídku. Tomu, kdo nabídl nejvíce, však slíbil svou věrnost. Mezi jeho klienty často patřil např. Davik Kang, jeden ze členů obávané zločinecké organi-zace Centrála, který sídlil na Tarisu. Na jednu misi v Jádru si ho najala i tehdejší republika.
V období Občanské války jediů Calo uvízl na planetě Taris, když pracoval u Davika Kanga. Pro něj lovil různé trofeje, například hlavu rancora. Usiloval též o získání perly z žaludku tatooinské nestvůry, kryatského draka, jednu z největších trofejí, jakou může lovec ukořistit. Na Tarisu byl uvězněn kvůli karanténě, kterou na planetu uvalili sithové poté, co do Dolního města dopadly úni-kové moduly z Endar Spire, republikového křižníku, zničeného při bitvě na orbitě. Nikdo nesměl z planety odletět. Calo se potloukal kolem Zaxovy kanceláře pro odměny a sem tam nějakou splnil. Zde se poprvé setkal s Revanem, který se snažil osvobodit Bastilu z otroctví Černých Vulkarů. Re-van se se slavným lovcem odměn pokusil promluvit, ovšem Calo byl nepřístupný. Poté, co začal podle svého zvyku počítat do tří, kdy při třetí ráně obvykle střílel, Revan ho nechal v poklidu odejít.
Další jejich významné setkání se událo až v Davikově sídle. Mandalorianský žoldák Canderous Ordo přivedl pod záminkou prověření Revana k Davikovi, aby mu společně ukradli loď a mohli se dostat z planety. Calo si Mandaloriana dobíral, neměli se zkrátka příliš v lásce. Během prohledává-ní Davikova sídla a hledání cesty do hangáru se Revanovi dostal do rukou datapad se zaznamena-nými úspěchy nebezpečného lovce, malého vzrůstem, nikoli však činy a schopnostmi. Při závěrečné konfrontaci v Davikově sídle se Davik s Calem pokusili zastavit Revanovu skupinku při krádeži Ebon Hawku. Sithové však v tu dobu začali podle nařízení temného lorda Malaka Taris bombardo-vat z orbity. Davik byl zabit, na Cala spadly trosky zničeného hangáru. Přesto se mu podařilo jako zázrakem z vybuchující planety uniknout. Dostal se na Leviathan, vlajkovou loď admirála Karatha, jež byl pravou rukou Malaka. Admirál předvedl Cala před sithského pána, a ten Malakovi nejen slíbil přivést Bastilu, pochopitelně za tučnou odměnu, ale ještě Malakovi prozradil, kdo Bastile po-máhal z Tarisu uniknout, a sice Malakův bývalý sithský mistr, Revan. Calo se poté vydal po Reva-nově stopě, který mezitím přistál na Dantooine, a byl znovu přijat do řádu jediů jako padawan. Na první planetě, kterou Revan po odletu z Dantooine, ho Calo našel. Po předchozí slovní konfrontaci a následném tuhém boji nalezl v Revanových rukou smrt. Psal se rok 3956 BBY. Calovo vybavení si Revan ponechal – dva mandalorianské těžké blastery a speciální brnění, postavené z většiny na mandalorianské zbroji, jehož tvůrce Calo zabil, aby si zajistil unikátnost své zbroje. Po Nordově smrti Revana kontaktovala skupina GenoHaradan, jež nejdříve chtěla do svých řad přijmout Cala, ovšem Revan na ně udělal dojem právě tím, že slavného malého lovce odměn zabil.

by Padme


Zpět na seznam Lovců odměn

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.