[ Webhosting profitux.cz ]
Jango Fett

 Jango Fett
Poslední mandaloriánec který přežil jedijský reid na Galidranu."
Hrabě dooku

Když byl Jango jen deset let starý, zavraždili mu přímo před očima oba rodiče. Zachránil ho Mandalore Jaster Mereel, vůdce mandaloriánských žoldáků říkajících si True Mandolorians, kde také započala jeho slavná vojenská kariéra. Stal se z něj skvělý válečník a když Jaster Mereel zemřel Jangovi v náručí během bitvy o Kordu 6, stal se Jango novým Mandalorem. Poté, když se svými spolubojovníky bojoval v bitvě na planetě Galidraan, byla na ně nachystána léčka. Během bitvy zemřel i Jangův přítel a pobočník Myles. Bitvy se učastnili i Jediové pod vedením hraběte Dooku, Jango prokázal své schopnosti, když jich několik zabi holýma rukama. Byl jediný, kdo bitvu přežil, ale přesto byl zadržen a prodán do otroctví. Po útěku z otroctví si to vyřídil s těmi, kdo stáli za vyvražděním True Mandalorians a jeho rodiny a stal se zněj námezdní lovec. Několik let tvrdého tréninku z něj udělalo nejlepšího lovce v galaxii. V Posledních letech republiky bylo jméno Jango Fett vyslovováno se strachem a bylo synonymem pro smrt.
Stejného respektu dosáhl už snad jen jeho "syn" Bobba. I když pracoval samotářsky, někdy spolupracoval se Zam Wessel, která mu i zachránila život při lovu na jedijku Komari Vosu. Několik let před klonovými válkami Janga kontaktoval muž jménem Lord Tyranus (hrabě Dooku), aby se stal předlohou pro klonovou armádu republiky. Jango souhlasil, ale měl jednu podmínku, chtěl geneticky neupravený klon sama sebe, Bobbu. Během pobytu na Kaminu, kde se vyráběla klonová armáda, učil Jango Bobbu umění lovu lidí a přežití. Navíc si sem přivedl některé Mandaloriánské žoldáky, aby mu pomohli s výcvikem armády, on sám cvičil pouze vojáky ARC.
Po neúspěšném atentátu na senátorku Amidalu vystopoval rytíř Jedi Obi-Wan Kenobi Janga až na Kamino, kde se s Jangem střetl v souboji, ale Jango s přehledem vyhrál a v domění, že Jedi je mrtvý, odletěl spěšně z Kamina. Obi-Wanovi se ovšem podařilo přežít.


Jango na kaminu

Jango odletěl na planetu Geonosis, kde sídlil jeho zaměstnavatel Lord Tyranus. Obi-Wan ho sledoval a nahlásil Jediům, že Geonosis je hlavní základna separatistů a zavolal posily. Poté byl zajat spolu s jeho "zachránci", senátorkou Amidalou a Obi-Wanovým padawanem Anakinem Skywalkerem, a předhozen do Geonosiské Arény. V pravý čas však byli zachráněni ostatními Jedii. Nedlouho poté Jango zemřel rukou jednoho z nich, mistra Mace Windu. Chvíli před soubojem mu byl zničen Jetpack, a tak byl pro Windua snadnou kořistí a jedním seknutím mu Mace mohl oddělil hlavu od těla.
Tak zemřel v čestném boji Jango Fett, sirotek, který se dopracoval na nejlepšího lovce lidí v galaxii, Mandalora a předlohu klonové armády. Padl v bitvě během souboje s nepřátelským velitelem. Krásná smrt pro Mandoloriána.

Jangova smrt

Jango byl vyzbrojen dvěma blastery Westar-34, které v jeho rukách představovaly nástroj zkázy. Dále měl ve svém mandoloriánském brněním zabudován příruční raketomet a plamenomet, což poté převzaly jednotky ARC a klonoví Komandéři. Samotné brnění bylo velmi odolné, takže poskytovalo svému majiteli dobrou ochranu těla. Jeho helma byla vybavena vysílačkou, kterou si mohl ihned přivolat svou loď Slave-1, dále v ní měl zabudováno několik senzorů a módů vidění. Na zádech nosil Jetpack, věc, která mu mnohokrát zachránila život, ale v Bitvě o Genosis se mu jetpack rozbil v souboji s reekem, a tak se mu v boji s Winduem pouze zaply trysky. Všechnu jeho výbavu spolu se Slave-1 převzal jeho "syn/klon" Bobba, který se stal ještě lepším a známějším než jeho otec, ale to už je jiný příběh...
by Potan


Zpět na seznam Lovců odměn

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.