[ Webhosting profitux.cz ]
HK-47

  HK-47
"Můžu mu nyní zlomit krk pane? Aspoň trošku. Už dlouho o tom sním ..."
- HK-47

HK-47 je vražedný droid zkonstruovaný Darth Revanem, který jako jeho základ použil droida HK-24. HK-47 se vyznačuje neoblomnou loajalitou ke svému pánovi a pohrdáním ke všem kolem, zvláště lidem, které nazývá "masňáky". Termín "masňák" začal HK 47 používat poté, co se Darth Malak zeptal droida co si o něm myslí. Ten ho popsal jako „masňáka“, Darth Revanovi se to zalíbilo a zaměnil droidovu definici organické bytosti tímto termínem.
Několik století po událostech na Malachoru V byla umělá inteligence HK-47 vložena do hlavního počítače republikového křižníku. Z neznámých důvodů ztroskotal tento křižník na Mustafaru.
Během války klonů technici z CIS našli vrak HK-47 na Mustafaru a využili koncept ke stvoření řady HK-77, jejíž masová produkce měla začít ve chvíli, kdy Darth Vader zlikvidoval vůdce CIS na Mustafaru.
Časem získal HK-47 nové tělo podobné tomu z dob Revana. Jeho mysl byla přenesena z lodi do tohoto těla a HK-47 shromáždil droidy za účelem likvidace všech organických bytostí na Mustafaru. Skupině vesmírných cestovatelů, kteří předtím pomohli získat droidovi nové tělo, se ho po dlouhé bitvě podařilo zlikvidovat v bitvě u Koseytu. Přesto většina elitních droidů získala zprávu, že HK-47 stále žije.

  HK-47
 • Vlastníci HK-47:

  • Revan – HK-47 pomáhal lokalizovat Star Forge a likvidoval odpůrce, kteří mohli destabilizovat galaxii. Ztracen při neúspěšné misi v Mandaloriánské oblasti.

  • Mandaloriánský voják – Voják droida opravil a použil ho na atentát na svého Mandalora. Neúspěšně. Mandalore droida přeprogramoval a poslal zabít vojáka. Jakmile HK-47 takto učinil deaktivoval se.

  • Bochaba Hutt – Droida používal k likvidaci svých obchodních nepřátel. Droid zlikvidoval pod Bochabovým vlastnictvím 322 obětí. Když byl Hutt zavražděn, ocitl se droid bez pána a deaktivoval se.

  • Coruscantský senátor – HK-47 byl zprvu využíván jako protokolární droid. Časem senátor zjistil jeho pravou funkci a začal ho využívat k likvidaci svých politických odpůrců. Poslal ho zabít svoji ženu, když zjistil, že ho podvádí. Na poslední chvíli si to rozmyslel a vrhl se mezi droida a svoji ženu. HK-47 se vypnul, jelikož se ocitl bez pána.


  • Komerční úředník Systech Corporation – HK-47 byl používán jako bodyguard. Dva měsíce poté zjistil úředník pravou podstatu droida a využil ho k likvidaci konkurenční společnosti, která ohrožovala jeho kariéru. Až velmi pozdě si uvědomil, že šlo o dceřinou společnost Systech Corporation. Úředník se pomátl a zaútočil na droida. Došlo k elektrickému výboji a úředník zemřel. HK-47 se bez pána deaktivoval.

  • Revan – Revan znovu získal droida na Tatooinu, kde ho odkoupil od Ithoriánského prodavače Yuka Laky. HK-47 pomáhal Revanovi v jeho hledání po Star Forge. Revan droida opustil při odletu do neznámých oblastí.

  • Jedi Exile – Exile opravila těžce poškozeného droida za použití dílů z HK-50. Droid doprovázel Exile při jejím putováním. Zničil tvůrce řady HK-50 G0-T0 na Malachoru V, čímž dopomohl ke zničení planety.


by Derk Yall

Na seznam zločinců

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.