[ Webhosting profitux.cz ]
Darth Maleval
Darth Maleval

Byl to Quarrenský Sithský pán z Darth Kraytova řádu Jednoho Sitha. V roce 137 ABY, během Druhé Imperiální Občanské Války, mnoho jednotek, jako například 908. Stormtrooperská Divize, desertovalo k Ex-Císaři Roanu Felovi. Aby byla zajištěna loajalita vojáků, Maleval dostal velení nad 407. Stormtrooperskou Divizí z planety Yinchorr, jejíž cílem bylo znovu obsadit planetu Borosk, která byla v rukou dezertérské 907 Divize. Když vypukla Bitva o Borosk, Maleval vedl svou 407. Divizi s jasným cílem: zajmout tamní základnu a zlikvidovat zrádce do jednoho. Po bitvě nařídil Maleval poručíkovi Gilovi Casselovi z 407., aby zabil svého bratra, kapitána Jareda Cassela z 908. Gil však odmítl svého bratra zabít a tak je Maleval zabil oba. Tato chladnokrevná a cynická vražda rozzuřila vojáka jménem Hondo Karr, který ihned na Malevala zaútočil. Než ho však Quarren stačil zabít, byl střelen do zad a zabit jiným vojákem, jménem Anson Trask. Přeživší vojáci pak celý incident utajili, o Malevalovi řekl, že zemřel v bitvě a voják Hondo Karr se vypařil při explozi, což mu ve skutečnosti umožnilo dezertovat ze Sithského Impéria a přidat se k pozůstatkům Galaktické Aliance.

Velení 407.
Quarrenský Sithský Pán Darth Maleval byl člen řádu Jednoho Sitha. Maleval byl přidělen k 407. Divizi, která dostala za úkol zlikvidovat dezertérské jednotky Stormtrooperů. Jejich první cíl byla 908. Divize, která zajala základnu na planetě Borosk. Malevalův příkaz zněl jasně. Bylo třeba základnu dobít zpět a 908. Divizi vyvraždit do posledního muže, aby všichni viděli, jaká je cena zrady. Malevalův hlavní úkol však bylo zajistit, aby vojáci z jeho divize rozkaz splnili. Když Maleval přiletěl na Yinchorr, kde měla 407. Divize základnu, promluvil si s veliteli a předal jim rozkazy. Poté ho zastavil nový voják Anson Trask, který hledal svou jednotku Joker. Když se Maleval otočil, naprosto překvapený a vyděšený Trask utrousil poznámku, která Quarrena velice rozhněvala. Trask měl za sebou pouze deset dní tréninku a vypadalo to, že to budou jeho poslední dny. Nakonec byl však před vztekem Sitha zachráněn seržantem Ranem Harkasem z jednotky Joker. Ten před Malevalem Traska omluvil a vysvětlil mu, že Trask je „noob“, neví, jak zde co chodí a že jeho poznámka nebyla myšlena urážlivě. Malevale tedy nechal celou záležitost být, ale varoval Harkase, aby vojáka potrestal.

Bitva o Borosk
Maleval se svým bičem Na počátku bitvy vedl Maleval údernou sílu 407., která obsahovala právě jednotku Joker. Jejich cíl byly zbraňové a štítové umístění na velícím štábu 908. Během bitvy měl Maleval v jedné ruce svůj světelný meč a v druhé šokový bič a vraždil sotrmtroopery bez ohledu na to, zda jsou z 908. divize, nebo jeho vlastní. Objevil mnoho způsobů, jak své nepřátele zabíjet a jejich smrt si náramně užíval. 407. Divize nakonec obranu prolomila a během noci útok zastavila. Poručík Gial Cassel toto časově omezené příměří navrhl proto, aby se přeživší vojáci z 908. Sami vzdali. Lord Maleval, který se o tomto návrhu dozvěděl, ihned konfrontoval Cassela. Dozvěděl se o tom, že Cassel má v 908. svého bratra a jasně to dal vojákovi najevo. Cassel však Quarrena ujistil, že jediný důvod na příměří je ten, aby se zabránilo zbytečným ztrátám na životě a vybavení. Maleval však jeho návrh nepřijal a pověděl mu, že nezáleží na tom, kolik vojáků padne, 908. Bude vyhlazena do posledního muže. Dále pak informoval jednotku Joker, že to budou právě oni, kdo povede na 908. útok a že je bude velmi pozorně sledovat a při jakékoliv známce nerozhodnosti je popraví. V reakci na tuto informaci pohrozil voják, Hondo Karr Malevalalovi svým nožem. Ten však jen pouhým mávnutím ruky Karra odhodil a odešel. Tento incident vzbudil mezi Jokery vášnivé debaty o tom, co mají dále dělat. Někteří navrhovali dezerci, jiní navrhovali, aby byl 908. umožněn ústup. Cassel však nebyl rozhodnut, co má dělat, ale seržant Harkas nakonec všechny přemluvil, aby splnili svou povinnost a dokončili misi. Dalšího dne obhlížel Maleval útok na základnu a viděl, jak během poledne jednotka Joker prorazila hlavní pevnost. Po bitvě ušetřil Maleval život dezertérského kapitána Jareda Cassela a přivedl ho před jeho bratra Gila. Aby dokázal svou loajalitu, přikázal Maleval Gilovi, aby svého bratra zavraždil. Jared svého bratra povzbuzoval, aby to učinil, protože alespoň jeden z nich by měl přežít. Gil však odmítl a řekl, že v životě jsou i důležitější věci, než služba. Maleval jednal okamžitě a jediným sekem svého meče zabil oba bratry jako největší zrádce. Rozzuřen tímto aktem krutosti, Hondo Karr opět Sitha napadl, ale Maleval se opět ubránil a sevřel Karra svým šokovým bičem. V tomto smrtelném sevření aktivoval Maleval ve svém biči elektrický proud a začal Karra mučit. Než ale stihnul Karra umučit k smrti, voják Anson Trask střelil Quarrena do zad a zabil ho. Přeživší členové jednotky Joker celý incident utajili a ve svém hlášení uvedli, že Lord Maleval padl v bitvě a Hondo Karr byl vypařen při silné explozi, která zabila i dalšího vojáka jménem Jes Gistang. Tato lež umožnila Karrovi, aby se přidal do ozbrojených sil pozůstatku Galaktické Aliance.by ScorpiO

Zpět na seznam z řádu Jednoho Sitha


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.