[ Webhosting profitux.cz ]
Darth Malak

Darth Malak
Byl Jedi a Generál během Mandalorianské války a později Temný pán ze Sithu během Jediské Občanské války. Použil Star Forge k vytvoření flotily a k útoku na Republiku. Na konci války byl ale zabit svým bývalým mistrem Revanem

Jedi
Malak už od mala studoval v akademii na Coruscantu. Tam potkal jiného Padawana jménem Revan. Mezi těmito učedníky brzy vzniklo velké přátelství a studovali většinu času spolu. Měnili často mistry, aby se dozvěděli co možná nejvíce. Malak k Revanovi přátelství choval i po té, co byl Revan veřejně prohléšen za šampióna řádu a byl všemy mistry vychvalován. Jeden z mistrů, který oba učil, byl Zhar Lestin.


Mandalorianské války
Když začaly Mandalorianské války a Rada Jedi se rozhodla nezasahovat, Revan s Malakem se vzbouřili, naverbovali mnoho Jediů a vydali se Republice na pomoc jako Generálové. Díky Revanově geniélní strategii začali Mandaloriané brzy ustupovat a Republiková flotila je pronásledovala až do Neznámých oblastí. Tam Revan s Malakem nalezli dávno zapomenutou planetu Malachor V a na jejím povrchu Trayuskou akademii. Revan s Malakem se díky tamějším sithským učením brzy připojili k temné straně. Revan, který byl mocnější se stal Temným Pánem a stal se Malakovým mistrem. Malak s nevolí přijal tytul učedníka. Oba si před svá jména přidají tytul "Darth". Darth Revan a jeho učedník Darth Malak tak k temné straně svedli i ostatní Jedie, kteří je následovali a Revan tak zakládá nové Sithské Impérium - Revanovo Sithské Impérium. Ustupující Mandalorianská flotila se ale rozhodla k poslednímu útoku a její lodě obklíčily celý Malachor. Po oborvské bitvě, kdy planetu téměř zničili, byli nakonec poraženi a Darth Revan vlastnoručně popravuje Mandalora.

Sithský učedník a Jedijská občanská válka
Během studia sithských moudrostí v Trayuské akademii, se oba dozvěděli o Star Forge, prastarém výtvoru temné strany, který by jim mohl dát obrovskou moc. Nařídili svým Generálúm, aby ukryli flotilu a sami dva se vydali pátrat po Star forge. Po nalezení všech Hvězdných map, získali Revan s Malakem souřadnice systému, ve kterém se Star Forge nachází. Vydali se tam se spoustou svých temných Jediu a Sith Lordů. Když do systému přiletěli, zasáhlo je rušící pole a oni havarovali na planetu Lehon. Tam nalezli dva Rakatské kmeny - Kmen Prastarých a Kmen Jednoho. Díky kmenu Prastarých se dostali do chrámu prastarých, kde vypnuli rušící pole a dostali se z planety. Sve Jedijske společníky ale sebou nevzali a nechali je strážit chrám. Malak s Revanem tak sami vztupují na palubu Star Forge. Když zjístili co všechno Star Forge dokáže, začali ihned budovat flotilu a pod vedením Darth Revana začali útok na Republiku. Tak začala Jedijská Občanská válka. Někdy v této době se Malakovy během cvičného souboje se Světelným mečem stane nehoda a je mu useknuta celá spodní čelist, Malak si jí tak musí nahradit umělým generátorem hlasu a celou bionickou čelistí. Pod vedením Geniálního stratéga jakým byl Revan, a stálými dodávkamy lodí ze Star Forge začali Sithové brzy Republiku porážet a tak se Jediové rozhodli, že zasáhnou. Pod vedením Padawana Bastily Shan vyslali skupinu Jediu. Ta infiltrovala Revanovu loď a probojovala se až na můstek k samotnému Temnému Pánovi. V okamžiku kdy na můstku zbyl jen Darth Revan a Jediové se chystali k útoku, Darth Malak zbaběle svého mistra zradil a jeho loď vystřelila na Revanovu. Revan sice přežil ale byl v bezvědomí a Jediové ho z lodi zachránili a odvezli do enklávy na Dantooine. Malak tak získal Plášť Temného Pána a z učedníka se stal mistr.

Temný Pán a konec války
Temný Pán Darth Malak téměř okamžitě ovládl celé Revanovo impérium a začal ještě větší výrobu. Malak totiž objevil jak Star Forge plně aktivovat. Jako vlajkovou loď si zvolil Leviathan. Loď třídy Sith Interdictor Cruiser pod velením Soula Karatha. Malakův prvořadý cíl, byl zajmout rytířku Bastilu a tak když se dozvěděl, že je na palubě lodi Endar Spire, vyslal své útočné jednotky, aby loď napadli a infiltrovali, Byla to také první mise jeho nového učedníka Darth Bandona. Loď byla v té době na orbitě planety Taris a než vybuchla Bastila a několik dalšícj z lodi uprchli. Když Malak ve své lodi Leviathan přiletěl k Tarisu, rozhodl se že je nebezpečné nechat Bastilu uprchnout a raději ji zabije. Do několika hodin zformoval flotilu nad celým Tarisem a z oběžné dráhy ho vybombardoval. Planeta byla celá zničena ale Bastila společně s Carthem Onasim a jedním neznámým mladým mužem. Malak nařídil všem svým temným Jediům, aby našli a zabili Bastilu. Za pomocí nájemného lovce Cala Norda se Malak dozvěděl, že onon mladý muž doprovázející Bastilu se náramně podobá jeho bývalému mistru. Malakovi se tomu ale nechtělo věřit a tak poslal Cala ba je zabil. Calo Nord však neuspěl a tak Malak poslal svého společníka Darth Bandona. Ten rovněž neuspěl ale s jistotou už Malak věděl, že onen muž je opravdu Revan. Když zjístil,že Revan hledá Star Forge, nařídil Admirálu Karathovi, aby na ně počkali na Hyperprostorové cestě. Sám se akce zúčastnit nemohl, protože se svou flotilou právě útočil na Dantooine. Povraždil mnoho Jediu a mnoho jich zajmul, zničil, celou Enklávu a slavil vítěztví. Admirál Karath zatím zajal Revanovu loď a i když on spolu s Bastilou a Carthem uprchli a Karatha zabili, Malak se na Palubu dostal včas aby mohl svého mistra konfrontovat. Prozradil mu strašnou pravdu o jeho minulosti, protože Jediové Revanovi vymazali paměť. Revan byl ale pevně svázán se světlem a Bastile proto odpustil.

Malak proti jedium

Malak ho ihned jako "slabého" napadl ale v okamžiku, kdy to pro Revana vypadalo nejhůř, zasáhla Bastila a umožnila Revanovi a Carthovi uniknout. Sama za to draze zaplatila, protože Malak ji porazil a zajmul, Vzal ji na do svého sídla, kde ji mučil a dával ji tak ochutnat temné strany. Bastila se statečně držela ale časem podlehla vábení temné strany a stale se Malakovou učednicí. Malak ji vyslal do chrámu prastarych na Lehonu, kde měla čekat na Revana a jeho společníky. Ti skutečně přišli a Bastila je napadla. Celou dobu se snažila Revana zlákat zpět na temnou stranu ale ten odolal a Bastile nezbylo nic, než uprchnout na Star Forge. Netrvalo dlouho a u Star Forge se objevila Republiková flotila a Jediové vedeni Admirálem Dodonou a mistrem Vandarem Tokarem. Několik Jediu včetně Revana proniklo na palubu Star Forge a snažili se zastavit temné Jedie na palubě. Revan pronikal stále dál skrz stanici a nic ho nemo´hlo zastavit. I když na něj malak poslal speciální droidy a veškeré své síly zkládající se z Temných Jediů, těžkých Sith Trooperů a Sith Lordů, Revana to jen zpomalilo a ten se nakonec dostal až k místnosti, kde Bastila používala svou Bitevní meditaci. S Revanem se utkala ale díky jejich lásce se vrátila ke světlu a pomocí bitevní meditace pomáhala Republikové flotile. Malak rychle uprchl na můstek Star Forge, kde měl zásobu Jedijských těl z Dantooine. Díky vysávání jejich energie si mohl stále doplňovat své síly a tak když ho Revan dostihl, Malak se mu vysmál a řekl, že tady na Star Forge nemůže být poražen. Revan však viděl co Malak udělal s Jedii z Dantooine a tak během boje všechny navrátil síle a Malak tak z nich nemohl čerpat sílu. Nakonec ve velkém sopuboji byl Malak poražen a Star Forge zničena.

Odkaz
Tak zkončila Jedijská Občanská válka a protože v Sithské říši nebyl nikdo, kdo by nahradil Malaka, strhl se boj o moc. První Sithská Občanská válka, během které se téměř celé Revanovo Sithské Impérium zničilo samo.

by ScorpiO

Zpět na seznam ze Starých Sithských Válek

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.