[ Webhosting profitux.cz ]
Darth Krayt rozený A'Sharad Hett
Darth Krayt

Darth Krayt, narozen jako A'Sharad Hett, byl lidský Mistr Jedi na konci Galaktické Republiky. Byl to syn legendárního Jedie Sharada Hetta. Jako teenager se stal Hett očitým svědkem vraždy svého otce z rukou Jedijské lovkyně Aurry Sing. Bez otce, který by ho vedl, se stal A'Sharad Padawanem mistra Ki-Adi-Mundiho a později An'yy Kuro. Během Klonových Válek sloužl Republice jako generál a prokázal, že je charismatickým vůdcem, který neváhal vést své muže v předních liniích. Během války se mistr Hett spřátelil s mladým Anakinem Skywalkerem, kterému pomohl překonat problémy, jenž mladý Jedi měl. A'Sharad se účastnil klíčových konfliktů v Klonových válkách jako například bitva o Boz Pity a mise na Selucami. Podařilo se mu přežít Klonové války a byl jedním z mála Jediů, kteří unikli Velké Jedijské čistce v roce 19 BBY.
A'Sharad Hett se nakonec vrátil na svou domovskou planetu Tatooine kde začal svou osobní válku proti Galaktickému Impériu. Nicméně po konfrontaci s mistrem Obi-Wanem Kenobim byl vyhnán z Tatooinu a později zjístil, že to byl právě Anakin Skywalker, kdo pomohl zničit Jedie. A'Sharad se obviňoval ze zkázy Řádu Jedi a tak se stal lovcem odměn. Během jedné z jeho misí se dostal na planetu Korriban, kde přišel do kontaktu s duchem Sithské Paní XoXaan. Přijal její nabídku a stal se jejím učedníkem. Když cítil, že je dostatečně silný, opustil Korriban aby zjistil, že galaxie se změnila a Sithové jsou poraženi a Impérium nahrazeno Novou Republikou. Tak se Hett vydal do Neznámých Oblastí kde ho zajali a mučili Yuuzhan Vongové. Aby Hett uprchl, poddal se plně Temné Straně a stal se z něj plnohodnotný Sith. Prohlásil se Pánem Děsu a Temným Pánem ze Sithu pod jménem Darth Krayt a vydal se zpět na Korriban, kde založil nový Sithský řád – Jeden Sith.
Jako Krayt založil svůj řád úplně od základů a jeho existenci držel v utajení před Jedii. Krayt strávil mnoho let ve stázi a během této doby komunikoval se svými Sithy jen pomoci svého nejvěrnějšího služebníka Darth Wyyrloka. Nakonec však on i jeho řád ukázali Galaxii, že Sithové stále existují. Spojili se s Impériem a zahájili Sithsko-Imperiální válku, která zničila Galaktickou Alianci Svobodných Planet. Na vrcholu války Krayt odstranil Císaře Fela a téměř kompletně vyhladil Nový Řád Jedi.
Darth Krayt vládl galaxii železnou rukou po dobu sedmi let. Pak ovšem došlo k alianci Roana Fela, který jak se ukázalo Kraytovu zradu přežil a admirálem Galaktické Aliance Garem Stazim. Ba co více, Krayt zjístil, že stále žije potomek linie Skywalkerů – Cade. Krayt se začal bát, že s těmito událostmi a jeho zhoršujícím se zdravím, nebude moci dokončit svůj sen o sjednocení galaxie. Nakonec během mise na Had Abbadon byl Krayt bodnud do zad, sežehnut blesky a schozen z velkého srázu. Nicméně Krat předvedl, že je skutečným Temným Pánem, a všechny tyto strasti přežil. Chvíli na to ho nalezl jeho nejvěrnější poručík – Darth Wyyrlok, který však svého pána zradil a sežehl ho dalšími blesky. Pokládaje Krayta za mrtvého, umístil ho Wyyrlok do stáze a sám se ustanovil vůdcem Jednoho Sitha. Wyyrlok pokračoval v plnění Kraytova snu o galaxii pod úplnou kontrolou Sithů. Jak se však ukázalo, Darth Krayt byl natolik mocný, že i Wyyrlokovu zradu přežil a s pomocí Darth Talon se „znovuzrodil“ aby zaujal své místo na Galaktickém trůnu.

Biografie

Ranný život
A'Sharad se narodil na planetě Tatooine. Byl to syn legendárního ex-Jedie Sharada Hetta a ženy vychovávané jako Tusken - K'Sheek. Již od útlého dětství byl A'Sharad vychováván nejen po způsobu Jediů, ale i nomadických Písečných Lidí. Jednou se mu dokonce podařilo projít rituálem, ve kterém zabil Kraytského draka.
 Mladý A'Sharad I když byl A'Sharad vzděláván svým otcem v umění Jediů a dokonce si postavil i svůj světelný meč, jeho oficiální Jedijský trénink započal až během války Huttů s Tuskeny, behěm niž byl Sharad zavražděn nájemnou lovkyní Aurrou Sing. V době smrti svého otce byl A'Sharad patnáct let starý a po svém otci zdědil jeho světelný meč. Protože měl však i svůj a nechtěl si vybírat, který má upřednostnit, používal oba dva. Stal se tak jedním z nejzručnějších uživatelů dvou mečů.

Rytíř Jedi
Ihned po otcově smrti byl A'Sharad přijat mistrem Ki-Adi-Mundim jako jeho Padawan. Pod Cereanovým vedením se mladý Jedi účastnil například mise na Malastare. Na Malastaru pracoval Hett společně s dalšími členy Rady Jediů, mezi nimiž byli Adi Gallia, Yaddle, Mace Windu a Even Piell.
Krátce po příletu na Coruscant se mladý Hett dozvěděl, že lidská DNA není s tou Tuskenskou kompatibilní, z čehož zjístil, že jeho matka ve skutečnosti nebyla Tusken, ale člověk, od mala vychovávan jako Tusken. Dva roky po Bitvě o Naboo se Aurra Sing – vražedkyně Hettova otce – opět objevila. Hett společně se svým mistrem a Adi Galliou byli určeni, aby nebezpečnou lovkyni zajali. Sledovali Sing na planetu pod správou senátora Tikkese a jeho Quarrenských podřízených. Zde se setkali s Temnou Ženou, bývalou mistryní Aurry, která se rozhodla, že je její povinnost ukončit běs, který má její bývalá učednice na svědomí. Hett dostal za úkol chránit senátora, protože bylo zjištěno, že senátor je ve skutečnosti Aurřin cíl. I když se nebezpečné lovkyni podařilo proklouznout až na senátorovu loď, byla nucena utkat se s mladým Hettem v boji. Během boje se však mladý Jedi poddal svému hněvu a veden touto emocí Aurru porazil. V poslední chvíli však získal zpět kontrolu nad svými emocemi a Aurru nezabil, ale předal ji svému mistrovi.
Protože cítil velkou vinnu za to, že se nechal ovládnout svým hněvem, prosil Hett svého mistra, aby ho vyslal do vyhnanství. Místo toho však Temná Žena nabídla, že Hetta příjme jako svého Padawana a pomůže mu překonat jeho problémy. S požehnáním mistra Kiho, se A'Sharad stal Padawanem Temné Ženy a během následující dekády se stal Rytířem. Nakonec si vzal i vlastního Padawana – mladého Nikta jménem Bhat Jul.

Klonové Války

Během Klonových válek sloužil A'Sharad jako generál v armádě Galaktické Republiky. Byl jedním z pilotů, kteří zajišťovali vzdušnou podporu v Bitvě o Geonosis. Rovněž bojoval i v mnoha pozemních bojích, například vedl své muže do boje na planetách Metalom a Aargonar. Poté, co byl mistr Obi-Wan Kenobi prohlášen za mrtvého během Druhé Bitvy o Jaabim, Hett se spřátelil s mladým Jediem Anakinem Skywalkerem, jenž nutně potřeboval společníka a přítele.

Ihned po druhé Bitvě o Jabiim, Anakin Skywalker a A'Sharad Hett byli vysláni na New Holstice, kde měli za úkol pomoci s budováním tamnější nemocnice. Během incidentu na planetě se mladý Anakin pokoušel pomocí Síly masírovat srdce zraněné Jedi. Jediné čeho však docílil bylo to, že Jedi trpěla před svou smrtí mnohem více. Hett Anakina konfrontoval a uvědomil si, že mladý Jedi má velké problémy s akceptováním smrti jako přirozené součásti života a Síly. Aby svá tvrzení demonstroval, vzal Hett Anakina k monumentu blízko nemocnice, který byl věnován padlým Jediům. V blízkostí monumentu uslyšel Anakin mnoho hlasů. Hett mu vysvětlil, že jsou to hlasy padlých Jediů a pověděl mu, že když se je naučí poslouchat, může zaslechnout i své přátele Jedie, kteří během války zemřeli.
Po krátkém odpočinku se dvojice, společně s Hettovým učedníkem Bhatem Julem, vydala na planetu Aargonar, kde měli vést Republikovou obranu. Během bitvy se všichni tři Jediové ocitli za nepřátelskou linii poté, co byla jejich loď sestřelena. Bhat byl však během nehody zraněn a nakonec zemřel.

Aniž by si byl Hett vědom Anakinových temných pocitů, které choval k Tuskenům, poznamenal, že mladý Anakin má spoustu vlastností, které by z něj udělali dobrého člena Písečných lidí. I když to bylo myšleno jako kompliment, Anakin to přijal jako urážku. Rozdíl v hodnostech mu však zabránil ve výbuchu vzteku a tak si Svou zlobu mladý Jedi ventiloval na skupine nepřátel, kterou napadli krátce poté. Anakin pobil všechny nelítostně a v hněvu, představujíce si, že jeho nepřátelé jsou Tuskeni. Anakin se tak poddal svému hněvu, že v záchvatu napadl i Hetta. Ten se však snadno ubránil a Anakina odzbrojil. Zostuzen tím, že se poddal svým emocím, Anakin se Hettovi přiznal k tomu, co udělal na Tatooinu Tuskenům.
Hett odhalen
Protože se Hett snažil pomoct mladšími Jediovi a protože pochopil, že už nadále nemůže být napůl Tusken a napůl Jedi, sejmul A'Sharad svou Tuskenskou masku a odhalil Anakinovi, že je člověk stejně jako on. Po krátké konverzaci s překvapeným Anakinem, mu Hett zdělil, že jeho tajemství udrží a neprozradí ho. Od tohoto rozhovoru již A'Sharad svou masku na dlouhou dobu nenasadil.

Hett později bojoval v Bitvě o Boz Pity, kde přišla o život jeho stará přítelkyně a mentor Adi Gallia. Poté sloužil jako člen speciální Jedijské jednotky vyslané na Selucami. Zde sloužil společně s mistrem Vosem a Rancisem. Netrvalo dlouho a spřátelil se s Jedijkou Ausar Auset, která ovšem záhy v bitvě umírá. Rovněž zde pracoval se svou přítelkyní Xiaan Amersu, s niž měl za úkol zničit planetární zbraň. Bohužel i ona padla když obětovala svůj život pro dobro mise. I když byl A'Sharad zdrcen její smrtí, využil ji k tomu, aby se motivoval a bojoval o to více. V následujících krutých bojích nakonec Republika zvítězila a Selucami dobila. A'Sharad byl jednim z mála Jediů, kteří toto obléhání přežili.

Krátce na to získal A'Sharad Hett titul Mistra Jedi.

Období po Klonových Válkách.
Jakmile Klonové války dosáhly svého vrcholu, vydal Palpatine tajný rozkaz nejvyšší priority. Rozkaz 66, který přikazoval všem klonům, zneškodnit jejich Jedijské velitele. Hett byl během vydání rozkazu na výzvědné misi bez svých vojáku. Bohužel se stal svědkem vraždy jiných Jediů. Ihned se vrhl na klony a pozabíjel všechny až na jednoho, od kterého se dozvěděl, co se stalo. Protože na jeho pokusy o komunikaci žádný Jedi nereagoval a žádného necítil, Hett uvěřil, že je posledním přeživším Jediem. Proto se vrátil zpět na Tatooine a po dlouhých letech opět nasadil svou Tuskenskou masku a stal se válečným pánem několika klanů Písečných lidí. A'Sharad vedl Tuskeny proti lidem, kteří znesvědcovali jejich půdu a zároveň se potají připravoval na soukromou válku proti Impériu. Schopnosti, které Hett získal během Klonových Válek byly dostatečné k tomu, aby se z Tuskenů stala obávaná síla a netrvalo dlouho, a získali zpět veškerou půdu, kterou považovali za svou.

A'Sharad Hett vs. Obi-Wan Kenobi
Když Hettovi Tuskeni jednoho dne dotáhli až k malé farmě patřící Owenu Larsovi, byli zastaveni. K Hettově velkému překvapení byli zastaveni jeho Jedijským bratrem Obi-wanem Kenobim, který na Tatooine žil také ve vyhnanství. Kenobi cítil změny, kterými si A'Sharad prošel a podotkl, že se pohybuje velmi blízko Temné Strany a že se z něj stává ta věc, proti které přísahal bojovat. Obi-Wan prosil Hetta, aby zastavil jeho „křižácké“ tažení, ale Hett odmítl s tím, že spousta Tuskenů byla zabita a krev volá po krvi.
 Obiwan Vs. A'Sharad Bez nulové šance na vyřešení tohoto sporu slovy, oba Jediové aktivovali své meče a před celou Tuskenskou armádou se pustili do brutálního souboje.
Duel skončil ztrátou Hettovi pravé paže a nepopsatelným ponížením před ostatními Tuskeny – Obi-Wan mu sejmul jeho masku, což je mezi Tuskeny naprosto nepřijatelné. Navíc pouze s jednou rukou už nikdy nemohl Hett nosit Gaderffi, neboli tyč Gaffi – tradiční Tuskenskou zbraň. Z Hetta byl nyní vyhnanec a proto požádal Obi-Wana, aby ho raději hned zabil. Ten samozřejmě odmítl a donutil A'Sharada, aby přísahal na svého zesnulého otce, že opustí Tatooine a nikdy se nevráti a bude přemýšlet o tom, co se zde stalo, tak, aby mohl jednoho dne být opět plnohodnotným Jediem. To se ovšem nestalo. Ve skutečnosti se však o několik dekád později A'Sharad dozvěděl, že na právě té farmě, u které s Kenobim bojovali, byl ukryt syn Anakina Skywalkera, muže, který zničil Řád Jedi. Když si uvědomil, že Anakin Skywalker a Darth Vader je jedna a ta samá osoba, Hett zalitoval, že Anakina nevydal Radě Jedi, nebo ho prostě na Aargonaru nezabil, čímž by ušetřil galaxii mnoho utrpení.

Lovec odměn a Pád k Temné Straně
Ihned po odletu z Tatooine se stal Hett lovcem odměn. Protože Rozkaz 66 stále platil, musel maskovat své Jedijské schopnosti a světelné meče. Během lovu muže jménem Resk se Hett dostal až na planetu Korriban kde jak jeho, tak i Reskovu loď poničila bouře a přinutila je oba přistát. Po přistání Hett pokračoval a v honu a Reska za krátko chytil. K tomu ovšem použil Sílu a Resk mu začal vyhrožovat, že ho prozradí. Hett reagoval tak, že Reska prostě zabil. Ihned po vraždě uslyšel Hett hlas.
Hett tento hlas, který spíše cítil, nežli slyšel, následoval hluboko dovnitř hrobky. Tam nalezl zářící holokron. Nad tímto holokronem se zjevil duch XoXaan, jedné z vůbec prvních Sithských Pánů. Ta mu sdělila, že na někoho jako je on čekala dlouhá tisíciletí a nabídla mu znalosti a učení Sithů s čímž Hett souhlasil. XoXaan otevřela A'Sharadovi cestu k Temné Straně a on neváhal učit se všemu novému. Sám si říkal, že ve skutečnosti jen předstírá, že se jen snaží porazit zlo zevnitř. Doufal, že s těmito novými schopnostmi by se mohl postavit Císaři i Vaderovi a osvobodit galaxii. Jeho výcvik však trval příliš dlouho a když Korriban opustil, zjístil, že v galaxii se mnohé změnilo. Císař i Vader již byli mrtví a místo nenáviděného Impéria zde byla Nová Republika. Jelikož viděl, že veškerý jeho čas na Korribanu byl k ničemu, opustil Korriban a odletěl do Neznámých Oblastí.

Vzestup Darth Krayta

V Neznámých Oblastech byl Hett zajat Yuuzhan Vongskou průzkumnou lodí. Uvězněn v Náruči Bolesti, byl Hett vyslýchán, mučen a byly na něm prováděny experimenty. Protože Yuuzhan Vongové nenávidí technologii, odstranili jeho robotickou ruku a nahradili ji živým implantátem. Také mu odstranili jedno oko a nahradili ho svým „tvorem“. Jednoho dne, když Hett opět visel v Náruči Bolesti, navštívila ho Vergere.
Hett a Vergere
Ta ho naučila jak využívat svou agónii k tomu, aby se spojil s Temnou Stranou. A'Sharadovi se toto povedlo a během jeho spojení s Temnou Stranou získal vizi sebe a nového Sithského řádu.
Po promluvě s Vergere došel k závěru, že Galaxie je slabá a rozpolcená. Věřil, že je zapotřebí jediné osoby se silnou vůlí a odhodláním, která by udělala galaxii opět silnou. Vergere s ním ovšem nesouhlasila úplně. Věřila totiž v Pravidlo Dvou zavedene Darth Baneem. Krátce na to ho opustila a přidala se k hlavní invazní flotile Yuuzhan Vongů. Netrvalo dlouho, a Hett z lodě uprchl, zničil ji a odletěl zpět na Korriban.

Zde přijal A'Sharad Hett jméno Darth Krayt a založil nový řád s ním v čele. Řád jménem Jeden Sith, který sjednotí galaxii podle vůle Sithů. Jelikož Baneovo Pravidlo Dvou Krayt podporovat nechtěl, založil Pravidlo Jednoho – ta jedna bytost je Sithský řád sám, proto název řádu Jeden Sith.

Po válce s Yuuzhan Vongy se pokoušel Darth Krayt přimět Lumiyu, aby se přidala k jeho řádu. Ta však odmítla a raději se spojila s Vergeřiným „výtvorem“ Darth Caedusem. I když mnoho Kraytových následovníku mělo k Caedusovi výhrady a neuznávali ho jako pravého Sitha, Krayt sám ho toleroval, protože fungoval jako maják, který přitahoval pozornost Jediů směrem od Jednoho Sitha. Jediové byli zaneprázdněni bojem v Druhé Galaktické občanské válce a neměli čas věnovat se hledání dalších Sithů. Ti tak zůstali skryti na Korribanu v ohromné auře Temné Strany.

Po dobu více než sto let, Krayt rostl a sílil a společně se svými Sithy na Korribanu plánoval svou vizi míru a řádu v galaxii. Kraytovo tělo infikované Yuuzhan Vongskými implantáty by normálně nepřežilo, proto Krayt na dlouhá léte „odpočíval“ ve stázi a s vnějším světem komunikoval pouze pomoci svého nejvěrnějšího služebníka Darth Wyyrloka. Krayt ovšem žil o mnoho déle než je běžné pro lidi a tak jeho tělo začalo selhávat. Zpočátku to řešil léčivými tranzy, ale jak čas plynul, pochopil, že má před sebou maximálně dvě dekády. Jediná naděje kterou měl, byl potomek linie Skywalkeru Cade, který dokázal díky svým nebývalým schopnostem léčit, oživit svého téměř mrtvého mistra.

Krayt také zabil Devaronianského Jedie a jeho ženu. Jediný, kdo přežil, byla jejich dcera Malincha. Tu Krayt unesl a trénoval ji jako Sitha. Učil ji jak využívat nenávist, bolest a strach. Nakonec z Malinchy vyrostla Sithská Paní Darth Maladi, zkušená mistrině mučení a podvodu a hlava Sithské Výzvědné služby.

Sithsko-Imperiální Válka

Konečně, v době mezi 127-130 ABY, dali Sithové jasně najevo svou existenci celé Galaxii. Pod Kraytovým vedením, se zjevili během Sithsko-Imperiální Války. Kraytův vlastní holokron obsahoval informace o tom, jak Krayt zosnoval pád Galaktické Aliance a nastolil opět Galaktické Impérium jako vládnucí galaktickou sílu.

Krayt nakázal sabotáž projektu Ossus. Tento projekt sliboval nápravu planet zničených během Yuuzhan Vongských válek. Za pomocí Tvárců a Jediů, měly být tyto planety vyléčeny a znovu obyvatelné. Nicméně Darth Krayt si uvědomil, že pokud tento projekt sabotuje, vlna odporu vůčí Vongům a Jediům vzroste a může vyústit až v otevřenou válku. Proto přikázal Darth Maladi provést sabotáž. Darth Maladi, zběhlá v Yuuzhan Vongském bioinženýrství si na pomoc si povolala Zenoca Quaha, zbloudilého Tvárce, s jehož pomocí stvořila Vongský virus. Virus byl naprostý úspěch a každý svět z projektu Ossus byl hluboce poničen a ztráty na životech byly rovněž vysoké.

Jediové ihned získali podezření, že šlo o sabotáž, ale nemohli to nijak dokázat. Veřejné mínění o Yuuzhan Vonzích začalo prudce klesat. Navzdory celému století, které uběhlo od jejich porážky a exilu, nenávist, která byla proti nim nyní zamířena, byla srovnatelná s nenávistí té doby. Vongové byli veřejně obviněni z pokusu o masovou genocidu.

Výsledek byl přesně takový v jaký Krayt doufal. Jediové, kteří brání pravdu a spravedlnost nade vše, se postavili na stranu Yuuzhan Vongů a snažili se přimět Alianci, aby tak rovněž učinila. Impérium reagovalo a členové Rady Moffů požadovali odplatu (je dosti pravděpodobné, že byli vedeni samotným Kraytem). Rada se odvolala na Smlouvu Anaxes a vyhlásila tak Alianci válku. Císař Fel vyhlášení války přijal, i když s těžkým srdcem, protože věřil, že to bylo v nejlepším zájmu Impéria v této nebezpečné galaxii. Nikdy však válku plně nepodporoval a nikdy nevyslal do boje své Imperiální Rytíře. Ba co více, Aliance měla kromě Impéria veliké vnitřní problémy. Mnoho z těch světů, které během války s Vongy trpělo nyní veřejně odmítlo Alianci podpořit a postavily se na stranu Impéria. Takto rozdělena byla Aliance snadný cíl.

Během tří let byla Galaktická Aliance nucena vzdát se a všechny její državy a veškeré její územi připadlo Impériu a tak se z Coruscantu stal opět Imperiální trůnní svět. Byl to takový obrat v galaktickém řádu, jaký nikdo nedokázal ani předpovědět. I když to bylo pro Imperiály obrovské vítězství, ve skutečnosti to byl jen další krok Krayta k moci. Krayt věřil, že snadnější bude ovlládnout imperiální zřízení, než demokratické, které fungovalo v Alianci a proto podporoval nástup Impéria k moci, i když to již nebylo ono absolutistické Impérium, postavené na tyranii jak bylo založeno jeho předchůdcem Darth Sidiousem.

Získání moci
Nyní, když bylo Impérium u moci, nadešel čas odstranit poslední překážku v Sithské dominaci, jejich prastaré nepřátelé – Jedie. S pádem Coruscantu nabídl Císař Roan Fel Jediům, aby se vzdali a přidali k Impériu. Ti si však byli vědomi Sithské přítomnosti ve válce a odmítli. Po pádu Coruscantu byl nyní Chrám Jedi na nepřátelském území a tak se všichni Jediové stáhli na planetu Ossus do tamnějšího chrámu. Krayt vyslal svou Ruku, Darth Nihla společně s velkou jednotkou Sithů a Imperiálních vojáku vymazat Řád Jedi z tváře Galaxie. I když Masakr na Ossusu byl pro Řád Jedi katastrofa stéjné velikosti jako kdysi Rozkaz 66, absolutního výtězství pro Sithy ani Impérium zde dosaženo nebylo. Sám Darth Nihl pobil mnoho Jedi včetně Kola Skywalkera, jednoho z nejdůležitějších členu Rady a potomka slavné linie Skywalkerů, která se ukázala pro Sithy stejně tak přínosná, jako zničující. Jedijské ztráty byly ohromné, ale několika jedincům se podařilo uprchnout a řád tak přežil.
I přes to však byl počet Jediu natolik nízký, že umožnil Kraytovi provést poslední krok, převzít Imperiální trůn.

Společně se svými Sithy napochodoval do trůní místnosti samotného Císaře Fela a chladnokrevně ho zavraždil. Stejně tak veškeré jeho Imperiální Rytíře, kteří svého Císaře bránili. Jakmile byl masakr dokonán, posadil se na trůn. Po více než 100 letech, byl konečně jeho sen realitou. Krayt si však uvědomoval, že pro řízení celé galaxie, potřebuje radu Moffů a tak jim vysvětlil, co se děje a dal jim na vybranou. Buď příjmout jako Císaře Krayta, nebo zůstat věrni Felovi a čelit stejnému osudu.
 Císař
Čelíc těmto možnostem, rada Moffů přísahala věrnost Darth kraytovi. Jeho vítězství se zdálo úplné, ale nebylo tomu tak. „Císař“, kterého Krayt zavraždil, byl ve skutečnosti dvojník. Pravý císař Fel stačil uprchnout na planetu Bastion. Bylo nezbytně nutné Fela chytit a zavraždit dříve, než na svou stranu strhne Moffy, nebo přeživší Jedie.

Navíc Krayta trápil další problém, který si ovšem nechal jen pro sebe a svého nejvěrnějšího poručíka, Darth Wyyrloka. Krayt věděl moc dobře, že jeho zdraví selhává: přeci jen byl nyní více než 170 let starý a věděl, že již nemá mnoho času na to, uskutečnit svůj sen, o celé galaxii pod praporem Sithů. Během Masakru na Ossusu však Darth Krayt ucítil „šepot“ Síly. Během masakru nějaký Jedi použil Sílu k tomu, aby vyléčil, ba téměř přivedl zpět k životu, někoho druhého. Krayt věděl, že má li přežít, musí onoho Jedie nalézt a přivest k Temné Straně, donutit ho, aby Krayta vyléčil a umožnil mu tak, splnit sen o sjednocené Galaxii.
Krayt nyní vládl Impériu a radě Moffů. Rovněž se stal Sithským pánem, který má kontrolu nad Coruscantem a Coruscantskou Obrannou Flotilou.
V roce 132 ABY vyslal Darth Krayt Darth Vurika na planetu Nyriaan, aby prošetřil řeči o interdikčním křižníku „Umírající Slunce“, který na planetě havaroval během Jedijské Občanské Války.

Obrat
I po sedmileté vládě nebyl Kraytův sen stále vykonán. Roan Fel byl stále naživu a jeho odstranění se stalo totální prioritou. Krayt tak vyslal svou nejnovější Ruku, Darth Talon, na misi při které měla zajmout Felovu dceru Marasiah. Nicméně mise se nezdařila a Roan Fel, jež se sedm let připravoval na Bastionu byl stále v plné síle. Bylo jen otázkou času, kdy se dva císaři utkají o galaktický trůn.
Krayt pozřen svým brněním
Krayt byl rovněž stále zaneprázdněn hledáním způsobu, jak zachránit své selhávající tělo od Yuuzhan Vongských implantátu. Vrátil se proto na planetu Korriban, kde hladal radu od minulých Sithských Pánů. Krayt aktivoval holokrony Darth Andeddua, Darth Nihiluse a Darth Banea a žádal je o pomoc. Ti mu ovšem nenabídli pomoc žádnou. Ba naopak. Holokron Darth Banea, zakladatele Pravidla Dvou, se Kraytovi vysmíval, že i kdyby přežil, stejně by ho zničili Sithové z jeho vlastního řádu, jelikož je to způsob Sithů. Darth Andeddu však zašel ještě dál, a způsobil, že Kraytovo brněni svého nositele dočasně nekontrolovatelně obrostlo a udělalo z něj divoké zvíře.
Trojice Sithských avatarů se takto zmítanému Kraytovi vysmívali a řekli mu, že je jen předstírač a jeho Sithský Řád je výsměch Sithům. Darth Krayt to však odmítl. Ohromný vztek, který se v něm naakumuloval, byl dostatečný na to, aby obrátil účinky Darth Andedduova „kouzelnictví“. Krayt odešel z Korribanu s hlavou vztyčenou, odhodlán nalézt Cadea Skywalkera, jedinou osobou v galaxii, která by ho dokázala vyléčit.Objev
Když se Darth Talon vrátila ze své neuspěšné mise na planetu Vendaxa, kde měla zajmout princeznu Fel, očekávala, že bude Kraytem popravena za svůj neúspěch. Její mistr ji nicméně odpustil a informoval ji, že jeden z nepřátel, s nimž Talon na Vendaxe bojovala, byl Cade Skywalker. Krayt nařídil Talon, aby Skywalkera nalezla a přivedla ho na Coruscant. Krayt věřil, že pouze Skywalker je schopen svou speciální schopností léčit, Krayta přivést zpět k plnému zdraví.
Mezitím poslal Darth Krayt své služebníky Darth Malevala a Darth Kruhla, aby zničili devítistou osmou divizi Stormtrooperů a eliminovali Císaře Fela. Maleval byl však zastřelen Ansonem Traskem a Kruhl byl zabit samotným Felem. Krayt rovněž posla Quarrenského Sithského Pána Darth Azarda, převzít kontrolu nad Třetí Flotilou Vnějšího Okraje, která měla za úkol zlikvidovat Generála Gara Staziho a jeho Jádrovou flotilu Galaktické Aliance.

Nalezení Skywalkera
Když Kryat meditoval v Chrámu Sithů. Ucítil Cadea Skywalkera, jak někde v blízkém okolí používá své léčivé schopnosti. Ihned vyslal své Ruky, Darth Nihla a Darth Talon, aby Cadea našli a přivedli mu ho, což se také stalo. Darth Krayt později přišel osobně dohlédnout na Skywalkerovo mučení Darth Maladi a byl velmi překvapen, když viděl, jak se Cadeovo tělo okamžitě zbavilo toxinů, které do něj Maladi vpravila. Aby si zjistil potenciál Cadeových schopností, nakazil nově zajatého Jeriaha Syna a Deliah Blue smrtícími spórami Yuuzhan Vongského korálu Yorik-Kul. Cade své přátele vyléčil a udělal s Kraytem dohodu. Za svobodu svých přátel zůstane v Chrámu Sithů a bude se učit jejich způsobům.

Nedlouho na to vzal Kayt Cadea do svých komnat společně s Darth Talon a Darth Wyyrlokem. Nabídl Cadeovi jídlo a pití a odhalil mu, že i on sám byl kdysi Jedi, Jedi A'Sharad Hett.
 Odhalení
Skywalker ovšem nebyl ohromen, ani když mu Krayt pověděl o svém původu. Nakonec ho však Talon vyprovokovala a Cade se na ní, v záchvatu hněvu, vrhl a málem ji zabil. Darth Krayt byl z Cadeova chování potěšen a poznal, že mladík, byl přesně takový, jak čekal. Potěšený mistr ihned Skywalkera nabádal, aby svůj hněv využíval správně, aby se na něj soustředil a použil ho v celé jeho síle a nabídl, že Sithské učení je přesně to, co by mu pomohlo k tomu, aby dosáhl veškerého svého potenciálu. Skywalker přijal a naplno se otevřel Sithskému učení. Jeho první příkaz bylo vyléčení Darth Talon, protože právě Talon byla vybrána Kraytem, aby se stala Cadeovým mistrem. Během tréninku však Darth Talon zjistila, že Cade svůj pád na Temnou Stranu pouze předstírá a že ve skutečnosti Sithský způsob nepřijal. Krayt však tímto zjištěním nebyl znepokojen, protože věřil, že se Skywalker brzy stane tím, co nyní pouze předstírá, že je. Později vložil Krayt Cadea do Náruče Bolesti a pověděl mu více o své minulosti a pádu na Temnou Stranu.

Cade, však v Náruči nepobyl příliš dlouho. Velmi brzy se z ní vysvobodil a pokusil se uprchnout z chrámu. To se mu ovšem nepovedlo a byl přiveden před Darth Krayta, který Skywalkerovi nakázal zabít Jedie Hoska Trey'lise. To Skywalker odmítl a tak Jedie zavraždil sám Krayt a neúmyslně tak přivedl Cadea k záchvatu zuřivosti. Mladému Skywalkerovi se podařilo dostat z okovů a rozbít vitrínu, ve které byl vystaven světelný meč jeho otce Kola Skywalkera. Takto ozbrojen se vrhl proti Darth Nihlovi i Darth Talon. Talon probodl po velmi krátkém souboji, ale s Nihlem zápasil dlouho. Nakonec však vrahovi svého otce usekl ruku a Sithský Pán mu byl vydán na milost.
Potěšený Krayt ihned Skywalkera nabádal, aby Nihla zabil a pomstil tak smrt svého otce. Cade, však odmítl a místo toho se vrhla na samotného Krayta. Na souboj s Temným Pánem ze Sithu však Cade připraven nebyl a brzy začal prohrávat. V poslední chvíli ho však zachránila jeho matka Morrigan Corde, která Krayta střelila do zad a pomohla Cadovi v útěku. Naprosto rozzuřený Krayt ihned nakázal svým jednotkám, aby uprchlíky vypátrali a přivedli je zpět. Zapřísahal se, že Skywalkera využije ke svému vyléčení a pak ho zabije. K jeho vzteku navíc přispěla i nekompetentnost jeho Rukou. I když oba Darth Nihl i Darth Talon přežili, Skywalker jim uprchl. Krayt chtěl ihned Nihla za jeho neschopnost zabít, ale Darth Wyyrlok ho přesvědčil, že Nagai může být ještě užitečný. Temný Pán nakonec souhlasil a přikázal Darth Maladi, aby Nihlovu useknutou ruku nahradila Yuuzhan Vongskou a Nihla samotného degradoval a jako novou Ruku přijal Darth Stryfa. Na Kraytův rozkaz byla Darth Talon převezena do nádrže bakty. Krátce na to, šel Darth Krayt opět do stáze a jeho pobočník Darth Wyyrlok odletěl do Hlubokého Jádra, hledat pravou hrobku Darth Andeddua na planetě Prakith.

Genocida
Poté, co Admirál Gar Stazi ukradl nový Hvězdný Destruktor třídy Imperious během bitvy s Třetí Flotilou Vnějšího Okraje, Císař Krayt přišel na Dac osobně zjednat pořádek. Veřejně konfrontoval Giala Gahana, bývalého Triumvira a podpůrce pozůstatků Galaktické Aliance. Krádež nového destruktoru a selhání jeho jednotek Krayta rozzuřilo natolik, že před holodroidem a tudíž i zraky celé galaxie, Gahana zavraždil a nařídil exterminaci všech Mon Calamárských senátorů. Dále nařídil exterminaci deseti procent Mon Calské populace a zbytek nařídil převést do pracovních táborů.
Veškerá Mon Calská Rada byla vyvražděna, stejně tak jako Quarreni, kteří se postavili na stranu svých druhů. Tím Krayt vyslal celé galaxii jasnou zprávu o tom, jaká je odplata za zradu. Tento krok však podnítil hnutí odporu a alianci mezi Císařem Felem a Admirálem Stazim.

Muurův Talisman a Celeste Morne
Během lovu na Cadea Skywalkera, byl tento mladík konfrontován jedním z Kraytových Sithů, Devaronianem Darth Reavem na planetě Had Abaddon. Reave byl napaden jedijskou ženou, Skywalkerem a skupinou Imperiálních Rytířů. Neznámá jedijská žena však použila Sithskou magii a všechny Reavovy Stormtroopery změnila na Sithské bestie. Protože si uvědomil, že je v početní nevýhodě, rozhodl se Reave utéct a nahlásit vše svému lordu Kraytovi.
Dříve než stihl Reave své hlášení dokončit. Změnil se však i on před zraky Krayta jeho Sithů v tu samou příšeru, proti kterým bojoval na Had Abaddonu. Ihned napadl Krayta, ale byl bez problému sťat mečem Darth Stryfa. Krayt nevěděl, co za příšeru před ním leží, ovšem Darth Maladi, znalá Sithské magie, ihned poznala Raghoula, sithskou bestii, o které se po čtyři tisíce let věřilo, že je vyhynulá.

Zrada
Krayt a jeho společníci byli zanedlouho kontaktování důstojníkem z Had Abaddonu, který tvrdil, že má zprávu nejvyšší důležitosti pro samotného Darth Krayta. Ve skutečnosti to však byla šaráda a na druhé straně Holonetu se objevila Celeste Morne, čtyři tisíce let stará Rytířka Jedi posedlá duchem Sithského Pána Karnesse Muura. Muur nabídl Kraytovi obchod, za splnění jeho požadavku nabídl Darth Kraytovi samotného Cadea Skywalkera. Temný Pán zpočátku předstíral nezájem a teprve až Muur sežehl Cadea několika Blesky, přiznal Krayt, že má o mladíka zájem. Muur mu tedy navrhl, aby přišel na Had Abaddon sám a společně se domluvili. Krayt přijal, ale na planetu se vydal v doprovodu tří Sitshkých Pánů.
Během cesty na planetu, pověděl Darth Wyyrlok svému pánovi vše, co o Karnessovi Muurovi a jeho legendárním talismanu zjistil. Pověděl mu, že duch prastarého Sitha byl spjat s amuletem a že ten, kdo si amulet nasadí, toho Muur ovládne. Wyyrlok varoval, že Muur by neměl být podceňován a radil svému pánu, aby se raději k talismanu nepřibližoval. Nicméně Darth Krayt byl velmi zoufalý a snažil se najít lék pro své umírající tělo.
Krayt na Had Abaddonu
Společně s nejmocnějšími Sithy ze svého řádu stanul před Muura. Ten nabídl Kraytovi alianci a ihned začal Kraytovo tělo léčit. V tom okamžiku se ukázalo, že vše byla jedna velká lest a Skywalkerovi společníci zaútočili. Muur však skutečně zvítězil nad Celeste a převzal kompletní kontrolu nad jejím tělem a rozhodl se, že si vezme Kraytovo tělo za své vlastní.
Během boje byl Krayt bodnut do pravé strany svého hrudníku Rytířkou Azlyn Rae, sežehnut blesky z rukou Celeste Morne/Karnesse Muura a nakonec pomocí Síly shozen z hlubokého srázu. Na dně srázu přistál o chvíli později Darth Wyyrlok a poklonil se tělu svého Císaře a slíbil, že bude přenesen na Korriban a pohřben mezi Sithské předky. K Wyyrlokově úžasu se Krayt probral a prozradil, že během pádu použil Sílu, aby dopad ztlumil a tak přežil. Požádal Wyyrloka, aby ho vzal do baktové lázně, ale Chagrianský Sithský Pán zradil. Svého mistra sežehl Blesky a zjevně ho zabil. Jeho bezvládné tělo umístil do stáze v chrámu XoXaan na planetě Korriban.
 Zrada
Tuto zradu si nechal pro sebe, a zbytku galaxie řekl, že Krayt byl zraněn a je pouze ve stázi. Tímto se stal Regentem a vládnoucím hlasem Jednoho Sitha. Potají ale Wyyrlok plánoval přivést Kraytův sen ve skutečnost.

Darth Maladi nicméně měla podezření, že Krayt ve skutečnosti zemřel rukou Wyyrloka a podělila se o toto své podezření s Lordem Nihlem. Maladi měla rovněž strach, že Wyyrlok se jí pokusí zabít, protože nebyla rozený Sith. Navrhla proto Nihlovi, aby se vydal na Korriban a zjistil, zda je Krayt skutečně mrtev nebo ne.
Nihl odcestoval na Korriban a před Kraytovou hrobkou potkal Darth Talon, která místo Kraytovi stáze hlídala. Talon řekl, že Krayt ho povolal a tak oba Sithové vstoupili do Stázové Komory a zjístili, že Kraytovo tělo zmizelo. Jediné co zbylo, bylo Vongské brnění, které Temný Pán nosil tolik dlouhých let.

Vzkříšení

Lord Nihl ihned informoval Mistra Wyyrloka o skutečnostech, které objevil. Překvapený Wyyrlok ihned řekl, že regenerujícího Krayta někdo zabil a unesl jeho tělo. Po utržených ranách z rukou Galaktické Aliance a Felových Imperiálů, se Darth Wyyrlok rozhodl, že bude nejlepší, když informace o Kraytovi budou utajeny. Sám se prohlásil novým Císařem a Nihla povýšil na svého poradce. Zlostí zachvácený Wyyrlok pak ventiloval svůj vztek na Kraytově brnění a pomocí blesků ho kompletně zničil.
Darth Nihl ovšem ihned využil své nové pozice a jal se plánu na odstranění jeho úhlavního soka, Darth Talon. Obvinil Talon z toho, že se podílela na Kraytově smrti a zmizení. Toto nařčení bylo podloženo i jejím náhlým zmizením a Wyyrlok Nihla v tomto směru podporoval a nakázal Nihlovi, aby Talon nalezl a vyslechl. Nihl se vydal svou sokyni nalézt do prastarého Údolí Temných Pánů, kde cítil její přítomnost. Během hledání ho napadla skupina tuk'at, ale Nihl použil Sílu a přesvědčil je, aby ho nechali na pokoji. Nakonec Talon nalezl a utkal se s ní. Souboj byl však krátký, protože neznámá osoba v kápi pomocí Síly chytla Nihla tak silně pod krkem, že Sithský Pán nemohl vůbec dýchat. Sevření však po chvíli povolilo a ona osoba v kápi se ukázala být Darth Krayt, který se vyléčil a zbavil všech Vongských implantátů. Následně Krayt odhalil svůj plán, jak udržet galaxii pod kontrolou Jednoho Sitha. Talon i Nihl následovali Krayta do komnat, kdy jim byli předvedeni Kraytovi Sithští Vojáci. Na rozdíl od jiných reinkarnací Sithského impéria v minulosti, kdy Sithští vojáci byli jen obyčejní válečníci, většinou bez jakéhokoliv spojení se Sílou, tito noví Kraytovi vojáci byli vybírání již od narození a byli nesmírně mocní v Síle. Jejich tělo bylo vylepšováno kybernetickými implantáty a jejich loajalita byla nezpochybnitelná. Krayt toto demonstroval tím, že jednomu vojákovi přikázal, aby se zabil. To voják bez váhání vykonal. Dále pak Krayt ukázal dvojici Sithů své nové vyspělé stíhačky.
Když byli Darth Nihl a Talon seznámeni s jeho plánem, odhalil se Krayt v Síle a každý člen Jednoho Sitha a kdokoliv, kdo se byť jen dotkl Temné Strany, jeho přítomnost ucítil. Jediný ze Sithů, kdo byl tímto objevem zdrcen, byl Darth Wyyrlok, který nyní očekával odplatu svého bývalého mistra.

Netrvalo dlouho a Krayt se v doprovodu Darth Talon, Darth Nihla a dvou svých Sithských Vojáků vydal na Coruscant, kde se hodlal pomstít a znovu usednout na galaktický trůn.
Darth Krayt v novém brnění
Vybaven byl kompletně novým brněním a svým původním Jedijským světelným mečem, který nepoužíval od konstrukce svých Sithských mečů. Nyní se rozhodl tuto svou starou zbraň opět používat a jako sekundární meč si zvolil Sithských meč s korálovým designem rukojeti. Cestou si vzpomínal na důležité okamžiky svého života a vzpomněl si i na Rozkaz 66 a masakr Jedijů, ke kterému v Chrámu došlo. Bylo mu jasné, že nyní to budou jeho děti, Sithové, kteří se spojili s Wyyrlokem, kteří budou v Chrámu povražděni. A skutečně, Sithské jednotky pod vedením Wyyrloka se na Krayta a jeho společníky vrhli, ale byli snadno zneškodněni. Nyní stáli Mistr a zrádce tváří v tvář. Wyyrlok řekl Kraytovi, že to co udělal, bylo podle tradice Sithů a nenabídl žádnou omluvu, protože takto by se podle něj měl zachovat každý Sith. Dvojice se ihned pustila do strhujícího souboje, ve kterém bylo těžké určit, kdo je ve výhodě. Wyyrlok však použil svou Sithskou Magii a ukázal Kraytovi všechny jeho okamžiky ze života, kterých se Temný Pán bál. Tato taktika zjevně fungovala a Krayt klesl na kolena. S triumfem na tváři se Wyyrlok připravil k ráně, která by ukončila život jeho bývalého mistra, aby však jen o zlomek sekundy později zjistil, že ve skutečnosti byla Kraytova porážka pouze předstíraná a smrtící úder byl veden z Kraytovi ruky přímo do Wyyrlokova hrudníku. Překvapený Wyyrlok se zhroutil k zemi a zemřel. Darth Krayt, který se nyní pomstil se znovu usadil na galaktický trůn a započal přípravy na konečnou válku s Jedii, Felovým Imperiem, Galaktickou Aliancí a hlavně s Cadem Skywalkerem.


by ScorpiO

Zpět na seznam z řádu Jednoho Sitha
popřípadě na seznam Jediů

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.