[ Webhosting profitux.cz ]
Kapitán Gregar Typho

Kapitán Typho
Celé jméno tohoto válečníka je Gregar Typho. Tento muž byl synovcem kapitána Panaky. Sloužil jako vedoucí ochranky senátorky Amidaly, k čemuž využíval praktik svého strýce, mezi které patřilo i převlékání služebnic za královnu v důsledku ochrany své paní. Když byl mladý, potkal jednou svého strýce a ten ho dovedl na Naboo zrovna ve stejnou dobu, ve které se tam usídlila obchodní federace. Typho v bitvě prokázal i přes své mládí bojechtivost a nekonečnou statečnost, ale v bitvě v paláci přišel o oko. Za jeho činy mu udělili vyznamenání, a tak byl Panaka hrdý na to, že je právě on jeho strýcem.
Byl skvělý pilot a díky tomu dokázal pilotovat i Nabooský křižník N1, který byl součástí doprovodu senátorčiných cest. Jako jeden z mála válečníků v galaxii se dokázal podřídit rozkazům rytířů Jedi. Typho chránil Amidalu, když přiletěla na Coruscant, a zde se mu také podařilo zachránit ji díky starému triku s převlečním.
Senátorčina dvojnice Cordé zemřela, aby ochránila svou paní. Později se o útok pokusili znovu, ale tomuto atentátu zabránil mistr Jedi Obi-Wan Kenobi se svým padawanem Anakinem. Po dobrém odvrácení dalšího útoku se rozhodlo, že se Padmé musí dostat pryč z Coruscantu. Odletěla tedy potají na Naboo, zatímco Typho zůstal na Coruscantu, aby to nebylo příliš nápadné. V senátorčiných službách pokračoval i v klonových válkách, ale nechtěl jí nechat samotnou, pokaždé ji doprovázel a nechtěl ji pustit samotnou jen s jedii. Jako spousta služebnic věděl Typho o Padmé a Anakinovi, ale byl zavázán slibem mlčenlivosti, a tak mlčel. Zato jeho strýc Panaka neváhal a všechno řekl kancléři Palpatinovi. Když začala bitva na Coruscantu, odvedl Amidalu do úkrytu, kde jí hlídal po celou dobu útoku. Když se vše usadilo, nechal se přemluvit a nechal svou paní odletět na Mustafar. V tento moment jí viděl naposledy živou, opět ji uviděl až na Naboo, kde měla pohřeb.
Po pohřbu opět vstoupil do služeb Nabooských sil a začal být novým hlavním ochráncem královny, kde zaujmul místo po svém strýci, který se stal jedním z nových imperiálních důstojníků. Typho nikdy nemiloval impérium a spolu s Obi-Wanem Kenobim, který přežil rozakz 66, se spikli a pomohli vyhnat impérium z Naboo.
Typho zemřel když se Impérium opět vrátilo na Naboo a zaútočili s novou invazí jako tenkrát, kdy jeho cesta začala. Zemřel když se i přes rozkaz královny snažil ubránit město.

by Ruplikon


Zpět na seznam příslušníků Staré Galaktické republiky

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.