[ Webhosting profitux.cz ]
Han Solo

 Han Solo
Han Solo je pro někoho pašerák a pirát, pro jiného hrdina. Jeho životní příběh je opravdu udivující. Z nikoho se stal nejlepším pirátem ve vesmíru a později generálem povstalecké Aliance a posléze i Nové republiky. Narodil se bohaté rodině uprchlíků z planety v coreliánské soustavě, která byla přepadena piráty. Poté, co se octl na ulici, se snažil přežít, jak se dalo, dokud se ho neujal kapitán obchodní lodi Trader's Luck, Garris Shrike, pirát a pašerák. Ten Hana a další děti nutil otročit a účastnit se jeho podvodů.
Han se na palubě Luck seznámil s Wookiekou Dewlannou, která mu řekla jeho příjmení a stala se jeho druhou matkou. Hanovi se povedlo z lodi utéct a seznámit se se svým bratrancem Threckanem Sal-Solo, hrubiánem a násilníkem. Threckana musel učit řízení a další věci. Když to Hana přestalo bavit napadl Threckana a zbil ho. Bohužel tento boj prohrál a jeho bratranec ho zamknul do kumbálu a přivolal Garrise, aby si Hana vyzvedl. Shrike Hana surově zbil a Han musel pokračovat v otročině.
Pro Garrise pak vydělával i jako závodník na swoopech. V osmnácti letech se Hanovi povedlo utéct na lodi Ylesian dream na planetu Ylesii, kde pracoval pro Hutty jako pilot. Bohužel Dewlanna při tomto útěku zemřela. Na Ylesii se seznámil se svou první velkou láskou Briou Theran, která se později stala velkou vůdkyní povstalců a pomáhala odvysílat plány první Hvězdy smrti na Tantive IV. Když se mu povedlo přesvědčit Briu, že celý Ylesijský ráj je vlastně otrokařina, uletěla s ním ve veleknězově jachtě na Corelii. Další jejich cesta vedla na Coruscant, protože se Han chtěl stát imperiálním pilotem. Bria zjistila, že je stále závislá na blaženosti, kterou jim dávali Ylesijští kněží, a tak Hana nechala i s jeho snem a penězi svého otce a zmizela.
Po zápisu na Akademi Han zabil Shrika a stal se imperiálním kadetem. Han nikdy neměl rád otroctví a tak, když vyděl, že se imperiální důstojníci snaží zabít jednoho vzpurného Wookie, zasáhl. Za tento čin byl vyhozen z imperiálního letectva a stal se pilotem bez práce, protože byl na černé listině. Wookie Žvejkal se Hanovi zavázal doživotním závazkem, který trval až do začátku invaze Youzhan Vongů, kdy Žvejk zemřel. Povedlo se jim dostat na měsíc Nal Hutty, Nar Shaddu, kde začal dělat pro huttského bosse Jiliaca. Zde se seznámil s Landem Carlissianem, pozdějším baronem a administrátorem Oblačného města. Se Žvejkalem jako svým kopilotem zažil spoustu dobrodružství, včetně bitvy o Nar Shadda, kde přišel o svoji první loď Briu.


Han jako stormtrooper
O několik měsíců později se konal turnaj v sabaccu, kterého se Han zůčastnil. Během tohoto turnaje se také konali rozhovory o případném založení povstalecké aliance. Han tento turnaj vyhrál a jako cenu si odvážel nejrychlejší loď v galaxii, Malého Sokola, který dříve patřil Landovi. Tři roky před bitvou o Yavin se opět setkal s Briou Theran, která v té době plánovala ůtok na Ylesii, za účelem získaní jejích zdrojů a osvobození otroků, a požádala ho o pomoc. Han a další pašeráci se k tomu přepadu přidali, ale byli zrazeni. Bria dostala rozkaz sebrat všechno a nedělit se s pašeráky, protože se Aliance doslechla o novém projektu Impéria. Hanovi to všichni vyčítali a hlavně Lando. Pár měsíců před bitvou o Yavin se setkal s Obi–Wannem Kenobim a Lukem Skywalkerem, kteří si ho najali na cestu na planetu Alderaan, která v té době byla zničena Hvězdou smrti. Po příletu na místo se dostali na palubu Hvězdny smti a zachránili princeznu Leiu a odletěli na Yavin IV. Han doatal za záchranu princezny dobře zaplaceno a chystal se se Žvejkalem odletět zpátky na Tatooin. Zachoval se však jako hrdina a pomohl Lukovi zničit Hvězdu smrti. Od té doby spolupracoval s Aliancí a byl u mnoha dalších bitev a asistoval při zakládání základny na Hothu. Když se hothská základna nouzově evakuovala, musel, vinou nefungujícího hypermotoru Sokola přistát v Oblačném městě na Bespinu, které vlastnil Lando Carllisian. Tam byl zajat, surově vyslýchán a zmražen v karbonitu Darthem Vaderem, který ho věnoval Bobu Fettovi a ten ho dovezl na Tatooin Jabbu Huttovi. Z karbonitu byl rozmražen princeznou Leiou a zachráněn od Jabby Lukem Skywalkerem, téměř vycvičeným rytířem Jedi.
Následně se zůčastnil, v hodnosti generála Aliance, přepadu na měsíci Endor, na jehož orbitě se nacházela druhá, větší, Hvězda smrti a na jehož povrchu byl umístěn její štítový generátor, který Han zničil, a pomohl tak povstalecké flotile vyhodit Hvězdu smrti do vakua společně s císařem Palpatinem.


Han Solo a Chewbacca
Několik let po zničení císaře unesl princeznu Leiu z rukou hapanského prince Isoldera a na planetě Dathomir ji pojal za manželku a narodili se jim tři malí Jediové, dvojčata Jacen a Jaina a syn Anakin. Po vyhlášení Nové republiky chvíli zastával hodnost generála, při Lukově hledání nových adeptů Síly, byl prezidentkou Mon Mothmou vyslán jako velvyslanec na těžební planetu Kessel, kde ho i se Žvejkalem uvěznil její samozvaný vládce. Spřátelil se s chlapcem citlivým na Sílu, Kypem Duronem a společně pak z planety unikli a dostali se do shluku černých děr zvaný Chřtán, kde velkomoff Tarkin založil výzkumnou stanici Chřtán. Při dopravním letu pro Landa i se svým synem Anakinem stal svědkem zničení planety Serpindal jejím vlastním měsícem a smrti Žvejkala, ze které se dlouho vyrovnával.

by Ruplikon


Zpět na seznam Rebelů

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.