[ Webhosting profitux.cz ]
Jeden

The One
"Ale ta magie – kterou ty nazýváš Síla – je stále s tebou."
- Jeden k Revanovi

Jeden byl vůdcem kmene Černých Rakatů na Lehonu. Podporoval kanibalismus a barbarismus, na rozdíl od civilizovaných způsobů Starších, kteří pracovali na tom, aby znovu získali staré technologie, obnovili starý řád, a tak mohlo přežít staré vědění a tradice Nekonečného Impéria.

Životopis
Jeden se dostal k moci bez pomoci a vedení Starších, a tak se naučil spoléhat na svou vlastní sílu. Když byl mlád, sám zabil jednoho Mandaloriana, který ztroskotal na Lehonu, čímž si získal respekt ostatních členů kmene.
Když se stal dospělým, jeho reputace se zvedla natolik, že vyzval náčelníka svého kmene k boji. Náčelník se vzdal bez boje, a tak se Jeden stal novým náčelníkem. Brzy zahájil dobývací kampaň proti ostatním kmenům na jeho ostrově a brzy celý ostrov sjednotil pod svou vládu. Za nedlouho se jeho armády vydaly za moře a obsadily ostrovy do jednoho měsíce plavby a jeho rozšiřující se armáda stále dobývala další a další ostrovy a porážela další a další kmeny.
Jednou se doslechl o Chrámu Pradávných a chtěl získat síly, které v Chrámu byly ukryty. Tak vzal 1 000 nejlepších válečníků a vyrazil na ten ostrov. Bohužel, brzy zjistil, že chám je uzavřen pro všechny, kteří neznají tajná slova pro vstup. Po 20 letech nezastavitelného dobývání Jeden dospěl k názoru, že už dál nemůže. Brzy vypukly vzpoury na dobytých ostrovech, ale Jeden, přesvědčený, že pouze znalosti uložené v Chrámu mu pomůžou sjednotit všechny Rakaty pod jeho nadvládu, zůstal na ostrově a stále hledal cestu do Chrámu.
Krátce po svém příletu na planetu jej navštívil Darth Revan, který také hledal cestu do Chrámu Pradávných. Jeden souhlasil, že mu pomůže, ale jen pod podmínkou, že získá starou knihu od Starších, ve které jsou ta tajná slova nutná pro přístup do Chrámu. Přítomnost Starších Jednoho překvapila a byl zmaten jejich mistrovstvím v ovládání tajných technik. Cvičil proto rancory a vojáky, aby prolomil jejich obranu, ale Starší se se vším vypořádali. Jeden tušil, že Revan by pro něj mohl starodávný svazek získat, protože ovládal Sílu, kterou Rakatové nazývali "zvláštní magií". Revan navštívil Starší a s jejich pomocí získal přístup do chrámu, ale jeho tajemství si nechal pro sebe a Jednoho zradil.
Po pár letech, když Revan ztratil paměť a byl vyslán radou Jedi, aby nalezl (znovu) Star Forge, se bývalý temný pán vrátil na Lehon. Byl předveden před Jednoho poté, co zabil několik Rakatských válečníků pomocí Síly. Jeden znovu souhlasil pomoci Revanovi. Ten se však od Starších dozvěděl o historii Nekonečného Impéria a znovu přidal na jejich stranu. Aby mu starší pomohli dostat se znovu do chrámu a moci tak zničit Star Forge, byl nucen přivést zpět zvědy Starších, které Jeden zajal. Jeden odmítl zvědy vydat a byl v souboji s Revanem zabit. Poté jeho kmen napadl Revana a jeho společníky a byl pozabíjen stejně, jako jeho vůdce.


by Ultimate

Zpět na seznam Rakatů

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.