[ Webhosting profitux.cz ]
Mandalore Obnovitel (Mandalore the Resurrector) či Alfa-02, „Spar“

  Alfa-02
V průměru 3,5 ze 100 kaminských klonů vykazovalo abnormální mentální nebo emocionální tendence. Tito nenormální kloni prošli pečlivou opravou. Výjimkou z pravidla je případ ARK troopera Alfa-02.
Alfa-02, přezdívaný Spar, byl součástí první „zkušební třídy“ 100 ARK trooperů vytvořených Kaminoany pro Republiku, když mistr Sifo-Dyas armádu objednal. Občas se vyskytl nenormální klon a byl opraven. Ale jeden z nich, Spar, prokázal takovou nezávislost mysli a sílu vůle, že na něj obvyklý opravný proces neměl vliv.
Kaminoané si to uvědomili příliš pozdě, ale nebyla to jejich chyba. Osm a půl roku Alfa-02 vypadal a jednal jako ostatní kloni, až v něm jednoho dne zmínka o činech Janga Fetta spustila podivnou reakci – vzpomínku, která mu nepatřila. Sparovu mysl začala zaplavovat Jangova paměť. S vědomím, že mu bude v rámci opravy vymazána předchozí paměť, která technicky nebyla jeho, odvážně uprchl z Kamina.
Uchýlil se do Vnějšího okraje, kde několik let vykonával příležitostné práce, zatímco se snažil utřídit vlastní ztrápenou mysl. Po vypuknutí klonových válek a smrti Janga Fetta si Spar uvědomil svůj účel. Okamžitě začal z místní policie na Mandaloru obnovovat Jangova superkomanda, kde se rozšířily zvěsti, že Jangův syn, poslední Pravý Mandalorian, přežil, aby je vedl. Jako Mandalore Obnovitel se svými Mandalorianskými ochránci vedl válku proti Jediům. Na svou poslední misi byli Darthem Sidiousem přes mandalorianskou vládu posláni na Norval II, aby zajali senátorku Padmé Amidalu. Tam byli přepadeni republikovými jednotkami.
Po válce Alfa-02 zmizel v mlhovině Extrictarium, kde, neschopen srovnat své dvě sady vzpomínek, se jeho mysl pomalu poddávala klonovému šílenství. Spar si nebyl jistý, jestli má halucinace nebo ne, když si ho žena jménem Ailyn Vel spletla s Bobou Fettem a zastřelila ho.

by Shred Naki

Zpět na seznam Mandalorianu

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.