[ Webhosting profitux.cz ]
Jaster Mereel

  Jaster Mereel
Jaster dělal vše nejlepší pro Mandaloriany. Teda obvykle dělal."
Jango Fett

Jaster Mereel byl původně Journeyman Protector na Corcord Dawnu, když byl vypovězen z planety pro vraždu. Pak se přidal k Mandaloriánům a nakonec se stál Mandalorem 60BBY. Doufal, že obnoví čest Mandaloriánů, zavedl Supercommando kodex, který nastínil pořádné podmínky pro řízení Mandaloriánských klanů.
Mandaloriane měli být zase bojovníci pro čest a nikoliv pro peníze.
Některé klany, nicméně, nesouhlasili s Mereelovou vizí, a bouřili se, tvořily se skupiny rozkolů i v jeho vlastním.
Mereel vedl Mandaloriány přes Mandaloriánskou občanskou váku, kde bojovali proti frakci známé jako Death Watch vedená krvežíznivým Vizslou.
Konflikt se přenesl až na svět Concord Dawn, stejnou planetu kde byl Mereel vypovězen o mnoho roků předtím.
Mereel a jeho Mandaloriáni byly zachráněny Fettovo rodinou, kde skryl vojáky na jejich farmě. Bohužel, členi Death Watch brzy Mereela dohnaly.
Když byla Jangova rodina zavražděna, Jaster vzal mladého chlapce pod svou ochranu a vzal si jej jako syna. Když byli ukryti v poli, Death Watch pole podpálila aby Mereela i s jeho mandaloriany upálila zaživa, Jango se osvědčil tím, že vedl Mandaloriány přes zavlažovací kanál k útěku. Později byl Jaster zrazen jeho zástupcem Montrossem, a zabit na Kordě 6 Vizslou, vůdcem Death Watch.

 Mereelova smrt


Jango Fett jej následoval jako Mandalor a vzal si Mereelovu loď, kterou pojmenoval Jaster Legacy v jeho cti.
Jangův syn, neslavný nájemný vrah Boba Fett, si později vzal Mereelovo jméno jako své druhé jméno během jeho krátkého zaměstnání jako Journeyman Protectora někdy mezi 19 BBY a 12 BBY. To vedlo k pověstem, že Jaster Mereel a Boba Fett byla stejná osoba, pověsti která ještě zvětšila jeho tajemnou auru která ho obklopovala.
by Cody

Zpět na seznam Mandalorianu

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.