[ Webhosting profitux.cz ]
Boba Fett

  Boba
"Už vím, proč o tobě říkají, že jsi nejlepší lovec v galaxii"
- Darth Vader

Boba Fett byl mandaloriánský válečník a lovec. Byl klonem lovce odměn Jango Fetta, vytvořeným v roce 32 BBY jako první z mnoha jeho klonů pro Velkou armádu republiky, ale nebyl, na přání Janga, geneticky pozměněn jako ostatní klony. Jango Bobu vychoval jako syna, cvičil jej a učil v duchu mandaloriánských tradic, aby se z něj jednoho dne stal nájemný lovec, stejně jako byl jeho otec. V roce 22 BBY byl však Jango zabit při bitvě o Geonosis mistrem jedi Mace Winduem, přímo před očima svého syna.
Po tragické smrti svého otce procestoval Boba velkou část galaxie, aby se stal nájemným lovcem. Během této doby byl málem několikrát zabit Aurou Sing, ghendaiským lovcem Durgem či Generálem Grievousem. Za své mládí se střetl s nebezpečnějšími soupeři než někteří Mandaloriané za celý život.
Během svého putování se ale soustředil na jeden cíl, najít a zabít Mace Windua a pomstít tak smrt svého otce. Jeho otec mu kromě lodi Slave I a mandaloriánské zbroje přenechal ještě knihu s radami. Tato kniha mu hodněkrát pomohla a nakonec ho dovedla až k šéfovi kriminálníků, Jabba Huttovi, pro kterého začal pracovat, a i přes svůj mladý věk se vydal na stezku, na jejímž konci se stal nejlepším lovcem odměn v galaxii.

Lovec odměn
Při jedné z jeho zakázek, jejíž cílem bylo zabití nebo unesení Watta Tambora na planetě Xagobah, se setkal s Anakinem Skywalkerem, díky kterému se za záminkou tajné informace pro Republiku dostal do chrámu Jediů. Když zjistil, že před jeho jednáním s kancléřem tam bude přítomen i Mace Windu, neváhal a rozhodl se, že ho zabije. Fett se s Winduem střetl, ale zabít ho nedokázal, protože byl boj přerušen, ale i tak dokázal své perfektní reakce a bojová umění.
Jeho sláva však začala pořádně stoupat až spolu se vznikem Galaktického Impéria. Během této doby si vzal Sintas Vel a měl s ní dcerku Ailyn Vel.
Fett se stal nejznámějším zabijákem na několik desetiletí. Často spolupracoval s Impérium a občas i přímo s Darth Vaderem. Tento pán ze Sithu cítil k Bobovi dokonce určitou formu respektu, což se mnoha lidem nepoštěstilo.

Boba na Bespinu Jeho nejznámějším úspěchem bylo to, když v roce 3 ABY zajal Rebelského hrdinu Hana Sola a předal jej Jabbu Huttovi. O rok později, při pokusu povstalců zachránit Sola, spadl do úst sarlacca. I když nikdo ve známé historii nikdy ze chřtánu sarlacca neutekl, Fett to dokázal. Díky jeho odhodlanosti a vůli žít a díky kvalitnímu mandaloriánskému brnění se dokázal ze sarlacca dostat ven. Měl štěstí, že ho krátce po jeho útěku ze sarlacca našel jeho přítel, lovec odměn Dengar, a pomohl mu zotavit se.

Mandalore
21 let po Yavinu potkal Fett Mandalora Fenna Shysu. Detaily tohoto setkání nejsou známé, ale Shysa při něm umírá. Předtím vysloví Fettovi své poslední přání - chtěl, aby se Boba stal po něm novým Mandalorem.
Fett jeho přání splnil a stal se novým Mandalorem krátce před Yuuzhan vongskými válkami. Na jejich začátku sice Mandaloriané původně spolupracovali s Vongy, ale nakonec se rozhodli otevřeně podpořit v boji proti nim Republiku, což mělo za následek Yuuzhan Vongské napadení Mandalore. Když však Vongové bombardovali její povrch, byla objevena velká žíla mandalorianského železa, která později v konečném důsledku pomohla Vongy porazit.
Během druhé galaktické občanské války byl Boba stále více sužován svým churavějícím zdravím, vedlejšími efekty jeho klonového původu. Přesto Fett dokázal trénoval rytířku jedi Jainu Solo, aby porazila svého bratra Darth Caeduse a pomohl osobně se svými Mandaloriany koalici Jediů při mnoha bitvách. Nakonec Fettův trénink Jaině pomohl jejího bratra porazit a ukončit tak občanskou válku.


by Potan & Dumby

Zpět na seznam Mandalorianu

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.