[ Webhosting profitux.cz ]
Bendak Starkiller

  Bendak Starkillerl
"Bendak byl ten nejlepší z nás."
Marl

Vlastním jménem Gorse Bendak se narodil do hornické rodiny z rasy lidí. Jelikož práce horníků byla v jeho rodině tradiční už po generace, rozhodl se v ní pokračovat. V době, kdy mandalorianská vojska napadla republiku, byl umístěn zrovna v hornické kolonii na Vanquo, na denní straně planety, kde právě pracoval v dolech. Zorganizoval proti nepříteli hutnou obranu, která Mandaloriany zdržela dva týdny a mnoho z jejich vojáků bylo zabito. Když Mandaloriané viděli jeho schopnosti v boji, nabídli mu spolupracovat. Bendak neochotně přijal, jediným jiným východiskem bylo otroctví.
Bojoval v posledních letech Mandalorianských válek. Rychle se v boji učil, polním maršálem se stal už po dvou letech a získal své zlaté brnění mandalorianského nájezdníka. Po porážce mandalorianských vojsk Revanem a Malakem se z něj stal lovec odměn. Byl velmi schopný a pracoval vždy za nejvyšší nabídku. Když však nešťastnou náhodou zabil dceru významného občana, byla na jeho hlavu vypsána obrovská odměna. Bendak tak byl nucen ukončit práci na volné noze a nechal se zaměstnat u hutta Ajuura, jenž ho přesvědčil, aby své válečnické umění ukázal v ringu, v tarisianské bojové soutěži. Bendak přijal přezdívku Starkiller a obávaný tarisijský bojovník byl na světě. Díky svým bojovým schopnostem a neméně díky svému neobyčejnému brnění Mandaloriana a upravenému mandalorianskému blasteru byl neporaženým bojovníkem. Vždy bojoval jen v soubojích na život a na smrt. Brzy se z něj stala legenda. Ačkoli nebo možná právě díky tomu, že zabil tolik lidí jej fanouškové obdivovali.
Když sithové obsadili Taris a zakázali souboje na život a na smrt, Bendak odešel do ústraní. Chvíli ještě bojoval v nelegální soutěži v Dolním městě, ale kvalitních soupeřů ubývalo. Stále méně lidí chtělo podstoupit souboj, který měl skončit jejich téměř jistou smrtí. A tak nakonec Starkiller odešel na odpočinek. Občas se ukázal v kantýně v Horním městě, podívat se na duely. Lidé k němu vzhlíželi s úctou. Na jeho hlavu byla úřady vypsána odměna. Nikdo se ji však nepokusil získat. Bendak byl zkrátka příliš nebezpečný a populární.
Když se na orbitě Tarisu odehrála bitva, ve které byla zničena Endar Spire a Revan s amnézií a domněním, že je jen obyčejný řadový voják, se dostal na planetu, navštívil v Dolním městě při hledání Bastily i Javyarovu kantýnu. Tam se od hutta Zaxe dozvěděl o úřady vypsané odměně za Bendaka. Ani Revan se ovšem do souboje s legendou nepustil, neboť Starkiller odmítl souboj jinde než v ringu a požadoval zápas na život a na smrt. Jelikož tyto souboje už byly nelegální, Revan odmítl. Bendak Starkiller pak zřejmě zahynul s ostatními obyvately Tarisu při jeho zničení sithskou flotilou.


Nekanonická smrt
Pokud hráč v RPG hře Knights of the Old Republic přijme Bendakovu nabídku duelu, po tom co se stane šampionem ringu, zařídí Ajuur Bendakův a Revanův duel na život a na smrt. Hráč alias Revan musí Bendaka porazit, protože jinak pro něj hra končí. Když Revan Bendaka zabije, stane se novým tarisijským lidovým hrdinou. Za odměnu dostane od Ajuura Bendakův blaster a kredity. Ovšem za přijmutí souboje s Bendakem dostává hráč body temné strany, tudíž je tato varianta Bendakovy smrti považována za nekanonickou.
by Padme

Zpět na seznam Mandalorianu

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.