[ Webhosting profitux.cz ]
Maximilian Veers

Důstojník Maximilian Veers
Maximilian Veers byl skvělý vojevůdce, který byl plně oddán císaři a jeho impériu. Bohužel hluboce nenáviděl Povstaleckou Aliaci a to ho dovedlo až k jeho smrti.
Jeho počátky začínají jako dítě na jedné z těžebních planet. Brzy na jeho planetu přišli Stromtroopeři a Max se zamiloval do jejich lesklé zbroje a už od raného dětství se dal do služby. Konec akademie mu dopřál hodnosti podporučík, který sloužil v útočných divizích imperiální armády.
Začala jeho první mise a už nebyl spokojen, protože jeho generálem pro tuto akci se stal podle Maxových slov "idiot" generál Irrv. Když se Irrv pokoušel s několika domordými bytostmi na planetě Culroonu III vyjednávat, dostal pár střel do hrudi. Imperiální vojáci osaměli a bránili se. Naštěstí Max přišel se svým AT-AT a imperiální vojáky zachránil. Veersovo statečné chování bylo odměněno hodností major. Poté se major Veers se oženil a měl syna, jemuž dal jméno Zevulon. Když byli po pár letech na rodinné dovolené jeho manželka zemřela. Veers nedokázal ustát smrt své družky, a veškerý volný čas tak věnoval vojenské službě. Řekl synovi ať uctí památku matky a tím že se z něj stane skvělý adept pro imperiální službu. Následovala léta služby a Maximilian se dočkal hodnosti Plukovník, jeho postem se stala Corelliie.
Nadřízení na této planetě si všimli jeho nadání a poslali ho na Caridu, kde velel kurzům řízení AT-AT. Zatímco se málo šikovní lidé stávali generály, jeho kariéra stála na mrtvém bodě. Tarkin a jeho Hvězda smrti se stala novým cílem Veersovy kariéry. Veers dostal rozkaz, že se má na Hvězdu smrti dostavit a tam vyčkávat na rozkazy. Mezitím se hvězda dostala do systému Yavin a začala bojovat proti rebelům. Veers tušil, že tohle nemůže dopadnout dobře a odletěl z Hvězdy smrti ještě před explozí. Pak se svými vojáky zaútočil na základnu člena černého slunce Zekky Thynea. Tímto útokem si získal oblibu admirála Thrawna. Darth Vader dostal zprávu od Thrawna, aby převelel Veerse na hvězdný destruktor. Následovala tvrdá bitva o Hoth. Roprášil nepřátelé a byl oslavován jako hrdina ale ne dlouho. Jeho syn zmizel a Veers se ho vydal hledat.Zjistil že jeho syn se připojil k Rebélii. Tuto zradu nedokázal Generál Maximilian Veers unést. Vrátil se k Vaderovi a byl opět poslán na misi.
Mezitím byla jeho vlajková loď zničena a Veers po rozpadu nevěděl, co se stane dál se zbytkem následníků, a tak se pokusil najít nějakého vysoko postaveného velitele. Thrawn se domluvil s klonovači na Kaminu a pro své geneticky upravené válečníky použil právě Veerse. Nyní sloužil pod znovuzrozeným Palpatinem a tím ztratil motivaci. Byl degradován na Kapitána. Veersův syn Zevulon se se svým otcem dostal na stejné planetě do konfliktu, když velel Novo-Republikovému křižníku. Veers byl uzavřen ve svém AT-AT a vedl své muže na sebevražednou akci proti republice. Jeho smrt byla opravdu hlasitá, našel ji po palbou Beltaneových SD-10.

Veers v AT-AT

by Ruplikon


Zpět na seznam přívrženců galaktického Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.