[ Webhosting profitux.cz ]
generál Nevar

Nevar
Nevar byl imperiální brigádní generál v Galaktické občanské válce.
Nutno říci, že na tuto funkci se pro svoji neschopnost absolutně nehodil, a nebýt jeho rodokmenu, vlivných rodinných přátel a jeho podlézavosti, nikdy by ji nedostal.

Zhruba dva roky po bitvě o Yavin Nevar dostal úkol dohlížet na imperiální expedici na Hoth. Jejich úkolem bylo zajmout dathomirskou čarodějnici Kyrisu.
Tým vedený agentem ISB Jeffrenem Brekem sice čarodějnici chytit nedokázal, ale místo toho se střetl s hlídkami rebelů, hlídajících právě budovanou stanici Echo.
Brekův malý tým byl rebelskými silami postřílen až na Breka, který se dokázal vrátit ke svým, ale bez žádného hmatatelného důkazu rebelské přítomnosti na hothu.
Když později podal o misi podrobné hlášení Nevarovi, ten celé hlášení smazal s tím, že je nemožné, aby rebelové budovali na tak bezvýznamné planetě, jako je Hoth, základnu. Díky Nevarově ignoraci zůstala rebelská základna pro Impérium neznámou po více než rok, než ji objevila Death Squadron lorda Vadera.

Po jejím objevení byl Nevar nasazen jako velitel AT-AT Blizard 2 do bitvy o Hoth, jako součást útoku Maximiliana Veerse na stanici Echo. Nevar nechal vnitřek svého AT-AT vyztužit dalšími pancéřovými pláty, ale nebylo mu to nic platné, když si jeho Blizard 2 vybral jako cíl Wedge Antilles. Jeho AT-AT se tak stalo první imperiální ztrátou v bitvě. I když Nevar samotné zničení AT-AT přežil, byl během bitvy pro svoji neschopnost popraven.


by Potan

Zpět na seznam přívrženců galaktického Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.