[ Webhosting profitux.cz ]
Kir Kanos

Kir Kanos
Kir Kanos byl jeden čas elitním stormtrooperem Impéria. Byl jedním z nejvíce loajálních a nejschopnějších imperiálních bojovníků a byla mu dána šance podstoupit výcvik na Císařova Gardistu ve výcvikovém zařízení na Yinchorru.
Jeho hlavním rivalem během výcviku byl Carnor Jax, který porazil Aluma Frosta během souboje, jenž se konal pro samotného Císaře. Kir Kanos pak přežil i závěrečné zkoušky, ačkoli musel bojovat na život a na smrt se svým nejlepším přítelem Lemmetem Taukem. Když se Kanos vrhl k mrtvému tělu přítele, Lord Vader, který si souboj vynutil, mu rozsekl přilbici světelným mečem. Na tváři zůstala Kanosovi hluboká jizva jako zadostiučinění, že Gardista nesmí propadnout smutku nad ztrátou kolegů a nikdy nemá litovat příkazu Císaře. Po této události se Kir Kanos stal právoplatným členem Červené Královské Gardy a právem nosil červený stejnokroj jako ostatní. Jako Gardista sloužil Císaři, dokud nebyl Palpatine zabit u Endoru.
Stejně jako všichni přeživší Gardisté zůstal Kanos loajální zbytkům Impéria. A vrátil se po bok Císaře, když byly jeho klony aktivovány na planetě Byss. Když byly Císařovy klony zlikvidovány, Kanos se, stejně jako ostatní Gardisté, vrátil na Yinchorr, aby zde oplakal svého pána a zúčastnil se rokování o dalších krocích.
Rokování však bylo přerušeno, když se do hlavního sálu prolomili stormtroopeři zrádného Jaxe a všichni Gardisté kromě Kira Kanose padli. Kanos uprchl a náhle zjistil, že je loajální Impériu bez vůdce. A bylo ještě hůř, když zjistil, že se Carnor Jax prohlásil za Temného Pána a přivlastnil si část Impéria. Kanos uprchl na planetu Phaeda, kde se připojil k buňce bojovníků Nové Republiky pod velením Mirith Sinn. Chtěli přemoci stejného nepřítele.
Velitel Imperiální základny na Phaedě plukovník Shev nařídil útok na opevnění Nové Republiky a zajmout Kanose. Sinnini muži nebyli schopni takové přesile čelit, dokud se do boje nevložil Kir Kanos. Kanos vzal záležitosti do svých rukou a pomohl Shevovy jednotky zlikvidovat. Poté se mu podařilo Phaedu opustit a utéct na Yinchorr.
Byl pronásledován samotným Carnorem Jaxem, jeho pobočníkem Blimem a četou speciálně vycvičených stormtrooperů v černém brnění. Kanosovi se podařilo stormtroopery rychle vyřadit z boje. Pak čelil samotnému Jaxovi na tréninkové platformě známé jako "Squall". Kanosovi se povedlo udržet si během souboje výhodu a když se Mirith Sinn a její pravá ruka, Trandoshan Sish Sadeet vypořádali s Blimem, Kanosovi se podařilo odzbrojit Jaxe a probodnout jeho prsní pancíř svou zbraní. Navzdory tomu, že Mirith chtěla Jaxe živého kvůli výslechu, Jax zemřel po Kanosově bodnutí okamžitě. Sadeet se rozhněval na Kanose a chtěl ho zabít, ale v zápalu zuřivosti naběhl na Kanosovu připravenou čepel a byl okamžitě mrtev.
Kir Kanos jako bounty hunter Po této události Kir Kanos opustil Yinchorr a zmizel neznámo kam. Později se ale znovu objevil jako nájemný lovec jménem Kenix Kill a pronikl do organizace Hutta Grappy. Zakrátko se u Grappy objevila i Mirith Sinn, ale byla Huttem uvězněna a předána Zanibarům z planety Xo a Kanos měl o práci postaráno. Doufal, že se mu podaří Mirith zachránit a požádal o pomoc syna Mistra Kennedeho, Tava, aby mu pomohl. Mirith sice byla osvobozena, ale Kanos se stal zajatcem Zanibarů, jejichž velitel Zzzanmxl doufal, že shrábne imperiální odměnu za Kanosovu hlavu. Zanibarové vzali Kanose zpět ke Grappovi, aby s ním vyjednávali o předání Kanose do rukou Impéria.
Zvláštní jednotce Nové Republiky, vedené Mirith Sinn, se však podařilo za pomoci Feeny D'Asta Kanose zachránit a vrátili se do Novorepublikového prostoru právě ve chvíli, kdy se stali svědky bitvy o Ord Cantrell. Kanos doprovodil Mirith Sinn na setkání s baronem D'Astou, kde Sinn barona informovala, že jeho dcera byla nahrazena klonem. D'Asta byl šokován, Kanos reagoval okamžitě. Prohlásil Feenina klona zrádcem Impéria, protože byla zapojena do Prozatímní Vládnoucí Rady Impéria, a chystal se ji popravit. Mirith Sinn ho však přesvědčila, aby Feenin život ušetřil, jelikož byla k účasti na spinknutí donucena organizací Černé Slunce. I když Kanos Feenu ušetřil, stále byl rozhodnutý popravit zbytek rady.
Bezprostředně po odhalení zrádných plánů Xandela Carivuse začal Kanos s urputným pronásledováním samozvaného Císaře. Po krátkém pronásledování Kir Kanos popravil Xandela Carivuse jako zrádce Impéria přímo v Carivusově trůním sálu na Ord Cantrellu. Kanos nakonec opustil Ord Cantrell a vydal se na cestu poháněnou svými ideály o loajalitě vůči Impériu navzdory tomu, že začal k Mirith Sinn něco cítit.
Pod ostřím jeho zbraně za krátko skončil další ze spiklenců, který se podílel na zdeformování zbylých klonů Palpatinea. Nebyl to nikdo jiný než samotný osobní lékař Císaře Palpatinea, Sigit Ranth. Kiru Kanosovi také v žaludku leželi Gardisté, které jmenovala admirál Daala, a takzvaní Šedí Gardisté, kteří vedli Shadow Academy takzvaného Druhého Impéria. V neposlední řadě mu v žaludku ležel také klon majora Tierceho, ale o jeho konec se postaral někdo jiný.

by Tigellinus

Zpět na seznam přívrženců galaktického Impéria

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.