[ Webhosting profitux.cz ]
Členové Galaktického Impéria
Galaktické Impérium (nebo také První Galaktické Impérium, či Nový Řád) bylo novým galaktickým zřízením, jež ustanovil v roce 19 BBY vrchní kancléř Palpatine, aby nahradilo Galaktickou Republiku, která už podle mnohých neplnila svou demokratickou funkci. V galaxii se tak dostali po dlouhé době k moci Sithové. Kancléř Palpatine, jinak také temný lord ze Sithu Darth Sidious, se stal Císařem a jediným vládcem galaxie. Nicméně s Novým Řádem, jež přinesl tvrdší podmínky existence pro mnoho soustav, nesouhlasila skupina, která později založila Povstaleckou Alianci. Ta se v roce 4 ABY se svými členy zasloužila o pád Impéria, aby nastolila opět republikové zřízení, známé jako Nová Republika. Císař Palpatine byl zabit svým učedníkem, Darth Vaderem a Impérium se tak ocitlo bez velení.
Toho chtěl využít každý významnější imperiální důstojník, a započala tak Imperiální občanská válka o moc. Po ní z Impéria moc nezbylo, sice se objevili světlé okamžiky jako návrat Velkoadmirála Thrawna, ale vize Impéria jako dominantní síly v galaxii byla ztracena.
Impérium se zmenšilo na 8 sektorů, se základnou na Bastionu.
Svoji zašlou slávu si Impérium získalo zpět 130 let po bitvě o Yavin, když porazilo Galakticou Alianci a znovu ovládlo galaxii. Ale opět zavládla občanská válka, mezi právoplatným císařem Roanem Felem a temným lordem ze sithu Darth Kraytem o imperiální trůn, rozdrobíc Impérium na dvě části.

Bow
Bow


Delak Krennel
Krennel


Firmus Piett
Piett


Grodin Tierce
Grodin Tierce


Juno Eclipse
Juno


Keifer
Keifer


Kendal Ozzel
Ozzel


Kir Kanos
Kir Kanos


Maximilian Veers
Veers


Nevar
Nevar


Osvald Teshik
teshik


Palpatine
Palpatine


Sergus Lanox
Sergus Lanox


Thrawn
thrawn


Trachta
Trachta


Wilhuff Tarkin
Tarkin


Zpět na výběr postav

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.