[ Webhosting profitux.cz ]
Generál Grievous

 Generál  Grievous
Já...nejsem.. DROID!
Grievous

Generál Grievous byl pod svým pravým jménem Qymaen jai Sheelal znám jako jeden z nejlepších Kaleshských vojevůdců. Kaleshané byli krvelačný národ, který si z kostí zabitých nepřátel dělá masky a pomazává je nepřítelovou krví. Věhlas Grievousových schopností se dostal až k vůdcům nově se fomující skupiny separatistů. Ti na něj naplánovali "atentát" při němž nechali sestřelit Grievousův raketoplán. Pak polomrtvého Grievuse přestavěli na Kyborga, zachránili několik jeho orgánů které skryli do krytého hrudního koše, měl dvě ruce každou s šesti prsty, díky tomu se mohly ruce rozdvojit na další dvě, a tak měl v případě potřeby čtyři smrtící paže, což z něj dělalo ještě lepšího válečníka. Jeho obličej byl dělán ve stylu starých Kaleshských masek.
Po jeho přestavění na Kyborga byl Grievous ve výcviku u Hraběte Dooku. Ten ho naučil boji až se čtyřmi světelnými meči naráz. Dooku ho naučil většině sithského umění, ale právoplatný Sith se z Grievouse nikdy nestal, protože nikdy nedokázal ovládnou sílu. Jako ochranku měl droidské MagnaGuardy vyzbrojené elektro-kopímy schopnými vydržet i ránu od světelného meče. MagnaGuardi byli oděni v pláštích z mumuuskými válečnickými vzory v duchu starých Kaleshských tradic. Generálem a velitelem separatických vojsk se stal až po Bitvě o Genosis. Zprvu velel armádám droidů s lodí nebo z bunkrů z dosahu boje, ale pak se začal bitev osobně účastnit. První bitva, které se osobně zúčastnil, bylo dobývání planety Hypori, kde drtivě porazil republikánskou armádu a osobně zabil několik Jediů. Přežili to jen jediové Ki-Adi-Mundi, Shaak Ti a Aayla Secura.
(Bitvu a souboj jste mohli vidět v Clone Wars epizody 20-21.) Po tomto drtivém Grievousově výtěztví si teprve rada Jedi uvědomovala, proti jakému nepříteli stojí. Poté následovaly další Greivousovy vítězství a změna Separatistické válečné taktiky. Než dobývat okrajové planety, bude lepší dobývat vnitřní systémy galaxie a tím rozdělit republikovou armádu do všech koutů galaxie. Tím byla republiková armáda rozdělena a Grievous mohl podniknout ten nejméně pravděpodobný plán. Zaútočit na srdce republiky, Coruscant.


Grievous na Coruscantu


Vlastní útok byl jen zástěrka pro únos Kancléře Palpatina, kterého nakonec unesl a zabil všechnu jeho stráž (Clone Wars epizody 24-25, popravu velitelky stráže mistryni Jedi Shaak Ti můžete vidět v vystřižených scénách na DVD k epizodě III). Během nastupování na loď, se kterou chtěl odletět z Coruscantu, se ale utkal s příliš silným protivníkem, mistrem jedi Mace Windeum, který ho silou zmačkal a tím mu poškodil už již tak zdeformované orgány, od té doby Grievous kašlal. Po odletu z Coruscantu na svou vlajkovou loď Invisible Hand předal kancléře Hraběti Dooku a připravoval loď k odletu. Bohužel byla lod infiltrována jedii Obi-Wanem Kenobi a Anakinem Skywalkerem, kteří osvobodili Palpatina a zabili Hraběte Dooku. Greivous utekl a v únikovém modulu odletěl pryč na okrajovou planetu Utapau. Na Utapau byl však vystopován znovu Obi-Wanem, s nímž se nakonec utkal v souboji. Kenobi mu dokázal usekat dvě ruce, ale na planetu vtrhla Kenobiho klonová armáda a Grievous tohoto zmatku využil k úniku do nišších pater Utapau, kde měl schovaný osobní stíhač. Cestou byl však sledován Kenobim až na plošinu se stíhačkou, kde se odehrál jeho poslední souboj. Generál dokázal dohodit Kenobiho až k okraji plošiny, ale ten se zachytil a silou si přitáhl Grievousův blaster a trefil s ním Grievouse do hrudníku s orgány, které mu výstřelem zničil a tím ho zabil.


Mrtvý Grievous


by Potan

Zpět na seznam Separatistů

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.