[ Webhosting profitux.cz ]
Malachor V

Malachor V je možná jedna z nejdůležitějších planet Mandalorianských válek.Republika a Revan se tady nejdříve střetli s Mandaloriany, pak zde Darth Traya, Darth Sion a Darth Nihilus získali zvláštní sithské dovednosti, a nakonec tady Exile porazil poslední sithské pány v galaxii (Dartha Siona a Darth Trayu).
Malchor V byl svědkem obrovské srážky mezi Republikou a Mandaloriany. Revan a Malak a spousta dalších zavrhnutých jediů se připojila k Republice v boji s Mandaloriany, spolu s nimi i Exile (vypovězený). Revan velel celé republikové flotile. Z počátku bitvy Mandaloriani vedli, zabili mnoho jediů i vojáků republiky. Když už to s republikou vypadalo špatně, rozhodl se Revan obětovat jedie i republikové vojáky pro dobro galaxie, a tak nařídil Vypovězenému aby odpálil zbraň, která byla zakomponována v jeho lodi. Vypovězený to udělal a tím zničil atmosféru Malachoru V. Tlaková vlna navíc zničila půlku republikové a zbytek mandalorianské vesmírné flotily. Tisíce jediů, vojáků republiky a lodí bylo pohřbeno spolu s Mandaloriany na Malachoru V. Revan ale vyhrál, vrátil se do Republiky jako hrdina a možná si ani neuvědomil, že vytvořil v síle obrovskou ozvěnu, která málem zničila veškerou sílu. Navíc tato ozvěna se jako by obtiskla v mysli Vypovězeného a přehrávala se pořád a pořád dokola.
Po mnoha letech na Malachor V dorazili sithové. Darth Traya, Darth Sion a Darth Nihilus se nechali pohltit temnou stranou a ta každého naučila novou dovednost.Darth Traya získala schopnost lži a podvodů, Darth Nihilus získal moc vysát sílu ze všeho živého a Darth Sion měl zaručeno, že i kdyby se jeho tělo rozpadlo na tisíce kousíčků temná strana je zase sestaví zpátky. S těmito dovednosti odešli každý po svých cestách osudu.
Po dalších několika letech se sem vrátila Darth Traya, Darth Nihilus i Darth Sion. Sion a Nihilus svrhli Trayu a zbavili jí síly. Pak odešli znovu neznámo kam. Traya byla zbavena síly a moci, přesto se vydala hledat učedníka, který by zastavil sithskou hrozbu.
Za dalších několik let na Malachor V přiletěl Vypovězený. V jádru Malachoru V porazil Dartha Siona i Darth Trayu, znovu zničil Malachor V, ale tentokrát již definitivně, a odletěl za Revanem do nezámých krajů. To byl konec katastrofy s názvem Malachor V.
Povrch planety jsou prakticky jen ostré skály, na kterých nežijí žádní živočichové.


by Cynamon

Zpět na seznam planet

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.