[ Webhosting profitux.cz ]
Sithský řád

V roce 24500 BBY se skupina Jediů pod vedením Xendora, prvního temného jediho, utrhla od rady Jedi a odešla pronásledována Jedii na planetu Korriban. Na Korribanu se setkali s rasou zvanou Sith, která měla schopnost ovládat sílu. Ti přijali uprchlíky jako své bohy a začali jim sloužit. Po staletí se Sithská říše rozvíjela bez toho, aby o ní Jediové vědeli. K prvnímu velikému konfliktu došlo v roce 5000 BBY, kde na jedné straně stála Glalaktická republika s Jedii a na druhé Sithská říše.

Bitva o Coruscant

Po tomto konfliktu se Sithové stáhli do pozadí a Jediové byli přesvěčeni, že už vyhynuli. Na 1000 let byl v galaxii klid ale pak v roce 4000 se Sithové pod vedením Exara Kuna znovu objevili a zaútočili na republiku. Válku prohráli a Exar Kun se skryl na měsíc Yavin IV. Další velký konflikt byl o 50 let později, kdy se bývalí Jediové Malak a Revan po objevení Star Forge stali Temnými pány. Na Revana byla ukuta past a byl do ní chycen za pomoci svého učedníka Malaka, který na loď svého mistra vystřelil. Revan nezemřel a znovu byl vychován na Jedie. Společne s Bastilou Shan, Carthem Onasi a dalšími objevil hvězdné mapy rasy Rakata, která vládla galaxii v roce asi 50000 BBY. Zjistili, kde se nachází Star Forge a za pomoci Rakatanú zničili Star Forge. Pak odešel Revan do neznámych regionú. O 5 let později byl řád Jedi téměř zničen a objevila se Sithka Darth Traya i se svými učedníky Darth Sionem a Darth Nihilusem. Porazila je ale bývalá a později asi jediná rytířka Jedi - Exile (Vypovězená). Pak se sithové objevili až v roce 1000 BBY pod vedením Darth Bane. Byli poraženi a Darth Bane ustanovil Pravidlo dvou, kdy mohli existovat jen dva plnohodnotní sithové – Učedník a Mistr. Bylo to kvůli tomu, aby se řád Sith neprozradil. Stáhli se do pozadí a čekali na svou pomstu.

Sithská akademie na Korribanu

32 BBY se ale objevil velmi mocný Sith jménem Darth Maul, který zabil mistra Qui-Gon Jinna, ale nedlouho poté ho zabil padawan Obi-Wan Kenobi. Jediové vědeli o pravidle dvou, které říkalo, že Sithi sou vždy dva: mistr a učedník. O 10 let později se při misi mistra Obi-Wana Kenobiho zjistilo, že se na planetě Kamino vyrábí armáda klonů z námezního lovce Jango Fetta, který byl najat Darth Tyranusem. Obi-Wan po menší šarvátce pronásledoval Janga až na planetu Geonosis, kde Obi-Wana zajali Geonosiané pod vedením Hraběte Dooku. Obi-Wana šel zachránit Anakin Skywalker s Padmé Amidalou, byli však také zajati a odsouzeni k popravě. Zachránili je ale Jediové, kteří na Geonosis zaútočili v předstihu před klonovými vojáky. Ti dorazili zanedlouho poté a Anakin s Obi-Wanem začali pronásledovat Hraběte Dooku. Chytili ho v hangáru, kde měl Dooku ukrytou svou loď. Anakin na něj zaútočil se zažehnutím mečem, aniž by spolupracoval se svým mistrem, a tak ho Dooku odhodil silovými blesky a snadno zneutralizoval. Obi-Wan na něj poté taky zaútočil, jenže Dooku ho poranil na ruce i na noze. Anakin mezitím posbíral síly, vyskočil proti Dookovi a Obi-Wan mu hodil svůj meč.

Jediove na Geonosis

Anakin v souboji přišel o ruku a na to přišel mistr Yoda. Dooku uprchl a na Coruscantu řekl svému mistrovi, Temnému lodrdu Darth Sidiosovi, že klonová válka začala. O 3 roky později se Anakinovi a Obi-Wanovi podařilo zabít Hraběte Dooku na vlajkové lodi Generála Grievouse Invisible Hand. Pak Anakin zjistil, že Palpatine je Sithský Lord Darth Sidious a oznámil to radě Jediů. Skupina v složení Mace Windu, Agen Kolar, Kit Fisto a Saesee Tina šla zatknout kancléře Palpatina a ten jim odkryl jeho pravou totožnost. Palpatine po krátkem boji zabil Kolara, Fista a Tina, na mistra Windu však nestačil. Mistr Windu ho zatlačil až ke samému kraji rámu jeho panoramatického okna, kde ho chtěl zabít. Práve v tu chvíli přišel Anakin, který začal prvně slovně, a pak mečem bránit Palpatina. V prudkém výpadu nešťastně usekl ruku Mistru Winduovi, kterého pak bojem zjizvený Palpatine pomocí blesků shodil do ulic Coruscantu. Po této strašlivé zkušenosti se Anakin, od té doby známý jako Darth Vader, připojil k temné straně. Při svém prvním úkolu zabít vrchní velitele separatistú na Mustafaru se ale ještě střetl se svým bývalým mistrem Obi-Wanem Kenobi, který mu v boji usekl všechny končetiny kromě jeho robotické paže. Jeho tělo se vznítilo ze žáru lávy. Přežil jen díky temné straně a své touze po pomstě.

Vznik Darth Vadera

Darth Sidious ho zachránil z lávy a po převezení na Coruscant byl připojen k černému nepostradatelnému obleku, který měl na sobě až do své smrti. Dalších 20 let byl rozmach temné strany síly. Pak Impérium utrpělo velmi težkou porážku, kdy byla zničena Hvězda smrti v bitvě nad Yavinem. O 3 roky později se to zopakovalo při pamětné bitvě nad lesním měsícem planety Endor, kde byl společne s Hvězdou smrti a Super Star destroyerem Executor zničen Císař Palpatine a Darth Vader, který těsně před svou smrtí přestoupil na Světlou stranu síly. O 5 let později se objevil klon Císaře Palpatina. Byl to reinkarnovaný Císař, jehož duše se převtělila do jednoho ze svých těl. Byl naštěstí zabit hrdinou Nové republiky Lukem Skywalkerem společne s jeho sestrou Leiou Solo. Spolu s ním byla zničena i loď Star Destroyer Eclipse. Také jeho další klon byl zničen, těď znovu se Star Destroyer Eclipse II a ješte s planetou Byss. Mezitím se na Korribanu rozvíjela nová generace řádu Sith, kterým velel Sith Darth Krayt. Ten se ve válce mezi Novým Impériem a Galaktickou republikou spojil s Impériem, které pak sám ovládl tím, že přinutil Císaře Roana Fela utéct do Exilu. Ten se se svým okruhem nejvěrnejších rytířu Impéria uchýlil na planetu Bastion.

Nový sithský řád


Jak to bude se sithským řádem dál je jen ve hvězdách...

by ScorpiO

Zpět na seznam organizací

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.