[ Webhosting profitux.cz ]
Nekonečné Impérium

Stavba Star Forge
Nekonečné Impérium bylo první známou velkou galaktickou vládou, která kontrolovala celý tehdy známý vesmír. Impérium bylo pod vládou technicky vyspělých a Sílu ovládajících Rakatů.


Vzestup Impéria
Za vzestup Impéria se považuje zhruba rok 49 000 BBY, kdy Rakatové úspěšně spojili dohromady Sílu temné strany a jejich velmi vyspělou techniku. Díky tomuto úspěchu začali zkoumat celý vesmír. Nacházeli však jen rasy méně pokročilé než oni, a místo aby jim pomohli v pokroku, jejich planety dobyli a rasy zotročili. Impérium bylo oficiálně založeno v roce 35 000 BBY a dominovalo galaxii po více než 8 800 let. Zotročili mnoho různých ras, včetně Dantarisů, Durosů, Lidí, Wookiů, Huttů, Selkathů a dalších. V době největšího rozmachu Nekonečného Impéria byla na 500 zotročených planetách populace 10 miliard Rakatů a více než 1 bilion otroků. Jejich technologie spojení Síly a techniky se však později stala nejen jejich úspěchem, ale i zkázou.

Star Forge
Kolem roku 30 000 BBBY začali Rakatové s výstavbou Star Forge, na níž zaměstnávali otroky z dobytých planet. Star Forge se měla stát symbolem jejich moci, ale jak se později ukázalo, byla to právě moc Star Forge, která "nakazila" své Stavitele a tak rozložila Rakatskou kulturu zevnitř.
Star Forge byla ohromná bojová stanice a zároveň i velká továrna lodí, stíhaček a transportérů. Ke svému provozu však potřebovala temnou stranu Síly, která jí dodávala moc tvořit kvanta lodí za minimum času a surovin.

Úpadek a pád Impéria
Po generacích galaktické nadvlády se začalo Nekonečné Impérium rozpadat. Mohutné vzpoury otroků, občanská válka, záhadný virus, ztráta schopnosti ovládat Sílu a moc Star Forge - to jsou chronologicky vypsané příčiny pádu tohoto prvního velkého státního útvaru. Tyto příčiny přivedly Nekonečné Impérium k občanské válce, která zuřila všude, po celé galaxii. Oslabeni touto válkou pak byli infikováni záhadným virem, který ničil jejich populaci. Poté, co virus zmizel, přeživší Rakatové ztratili schopnost ovládat Sílu a tak se Impérium rozpadalo. Konečný rozpad Impéria nastal v roce 25 200 BBY, kdy se zbývající Rakatové stáhli na svou domovskou planetu. Raktové se pokoušeli získat kontrolu nad tím, co zbylo z jejich Impéria a tak vypukla další občanská válka, která jejich svět Lehon změnila a roztrhala jej na řetězce ostrovů. Ti, kteří přežili, se uchýlili pod zem a stali se z nich primitivní válečnické kmeny, které chtěly vytvořit svá vlastní Impéria. Každý z těchto kmenů si uchovával svou historii, ale ta byla pravdě na hony vzdálená. Pouze jeden kmen, Starší – potomci kasty kněžích Nekonečného Impéria – uchovávali skutečnou historii jejich rasy. Jejich dřívější otroci brzy vymazali veškeré zmínky o Rakatech a tak se období Nekonečného Impéria stalo prázdnou kapitolou galaxie, dokud nebyla znovu objevena v Jedijské Občanské Válce.

Dědictví
Nekonečné Impérium přineslo galaxii částečně cítící technologii - samoopravovací hvězdné mapy a počítače a také položivou Star Forge, kterou Rakatové proměnili pomocí temné strany Síly. Na druhé straně však za jejich vlády galaxie poznala také otroctví a agresivní a dobyvačné války.


by Ultimate

Zpět na seznam organizací

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.