[ Webhosting profitux.cz ]
Stíny Impéria

Originální název: Star Wars: Shadows of the Empire
Autor: John Wagner, Steve Perry
Obálka: Christopher Moeller
Rok prvního vydání: 1996-1997
Vydavatelství: Bantam Books


Tři a půl roku po bitvě o Yavin se povstalecká Aliance stále zotavuje po drtivé porážce v bitvě o Hoth. V tom všem se Leia, Luke, Lando a Žvejkal snaží zachránit Hana Sola z rukou nejznámnějšího lovce odměn Boby Fetta, který se snaží doručit Hana zalitého do karbonitu. Luke se mezitím ocitá v nebezpečí života, když se princ Xizor, vůdce zločinecké organizace Černé slunce a majitel Xizor transport system (XTS), snaží nahradit Dartha Vadera v roli čísařova důvěrníka tím, že mu přinese Lukeovu mrtvolu. Vader se naopak snaží přetáhnout Lukea na Temnou stranu Síly. Když se Leia dozví, že je Luke ve smrtelném nebezpečí, kontaktuje Černé slunce a snaží se setkat s princem Xizorem. Xizor, který ji chce svést, její žádosti vyhoví. Pomocí Guri, své osobní asistenky a droid – lidské repliky (HDR), ji vláká do svého zámku, nepočítá však s tím, že Žvejkal, který Leiu chrání, přesvědčí Leiu o jeho úmyslech. Mezitím Luke a žoldák Dash Rendar s pomocí Bothanů pokouší ukořistit řídící počítač druhé Hvězdy smrti.

Dash Rendar
Při této akci zemře mnoho Bothanů, ale počítač se jim povede získat. Je to ale plán císaře a Xizora, jak chytit vůdce povstání. Po té Luke a Dash dopraví počítač na Kothilis. Dash odlétá pryč a Luke s Kothem Melanem, šéfem bothanské špionážní sítě, se snaží počítač dešifrovat. Jsou však přepadeni skupinou lovců odměn, kteří se snaží získat odměnu za Lukeovu hlavu. Lovci odměn zabijí Kotha Melana a Lukea zajmou. Lukeovi se podaří pomocí Síly uniknout ze svého vězení, ale jeho utěk je předčasně odhalen. Když je už téměř znovu chycen objeví se nascéně Lando s Dashem a Lukea osvobodí. Pak se vydávají zachránit Leiu z Xizorova zámku na Coruscantu. Při úniku hodí termální detonátor do odpadní šachty a zničího a oni i Xizor z něj utečou ještě před výbuchem. Mezitím Vader zjistil, že Xizorův plán je zabít Lukea Skywalkera a získat tak přízeň čísaře. Proto dá temný sithský lord rozkaz zničit Xizorův nebevis (Skyhook), na který se temný princ Xizor uchýlil. Luke a jeho přátelé unikají ze soustavy Coruscantu za pomoci eskadry Rogue a Dash Rendar pravděpodobně během bitvy umírá. Prvotní úkol, který si zadali, totiž záchranu Hana se jim nepodařilo splnit a tak se Han dostal do Jabbova paláce na Tatooinu.
Dokončení v epizodě 6

Kniha je takový mezi článek mezi Epizodou 5 a 6, zajímavá zápletka, zpracování i jako komiks. Dovídáme se jak Leia získala svůj ubesský převlek, jak si Luke sestavil svůj světelný meč a jak získalo povstání plány druhé Hvězdy smrti. Kniha má zajímavou zápletku a řekne nám mnoho o tom, co se stalo mezi Epizodou 5 a Epizodou 6.
Celkové hodnocení je 8/10.

Jabbův palác

by Cynamon


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.