[ Webhosting profitux.cz ]
Republic Commando

republicom
Originální název: Star Wars: Republic Commando
Žánr: FPS
Rok vydání:2005
Hardware požadavky:
Minimální:
CPU 1 GHz, 256 MB RAM, 64 MB graf. karta
Doporučené: CPU 2 GHz, 512 MB RAM, 128 MB graf. karta Výrobce: LucasArts
Distributor:Lucas Arts

Když jsem hrál za Kyla Katarna a kosil blasterem hordy stormtrooperů, nebavilo mě to. Stejně tak na mě působil Battlefront v single módu. Prostě dokud jsem v ruce nedržel světelný meč, tak jako by to ani nebyla first-person akce z prostředí SW.
Možná proto jsem měl nakonec z RC takovou radost. Veděl jsem, že se k meči s klonovaným vojákem težko dostanu a tak jsem od hry nic velkého ani nečekal.
Prosté (a skoro bych řekl i ošklivé) menu, k dobru hře rozhodně nepřispípavalo. Úvodní filmeček na Kaminu mi toho moc extra neřekl, ačkoli bylo hezké sledovat vývoj a růst klonů, jenže ve světě SW je přeci hezké, i sledovat špínu v drtiči odpadků...
Prvni okamžiky akce na Geonosis se pak vlastně horko těžko seznamujete se všemi funkcemi, které hra nabízí a prostředí si užíváte jen okrajově. B1 battle droidi nejsou žádnými protivníky a díky uzdravovacím nádržím na každém rohu, se hra začínala zdát až moc lehká. Ovšem všeho dočasu... Během pár chvil se snadná nuda přeměnily v naprosté uchvaceni a netrpelivost, co prijde dál. Porazit super battle droida, je už docela velký problém i pro celý váš tym, kterému záhy začnete velet. Geonosiané poletujicí nepříjemně všude kolem se smrtonosnými zbraněmi, také nepřidají oddechu.
Tím se hra stane mnohem zábavnejší a její hratelnost prudce stoupne. Fakt, že vy a vaše komadno jste vlastne nesmrtelní (pokud vás tedy nepokosí všechny) je vítaným prvkem, který odbourává nepříjemné loadovaní pokaždé, když náhodou vlezete někam dříve, než je zdrávo.
Velení se stane vaši nejnebezpečnější zbraní a s dobře vydávanými rozkazy budete překračovat hordy trandoshanů, droidiek a dalších nepřátel se ctí opravdových profesionálů.
Celkem se dostanete na 3 lokace. Geonosis v roce 22 BBY (Před bitvou o Yavin) pak na Prosecutor (utocná loď třídy Acclamator) a konecne v roce 19 BBY na Kashyyyk, kde připravíte půdu pro Yodu a další, kteří budou tento svět bránit.
Hra vás donuti sáhnout si až na dno svých sil, při překračování jednoho z kashyyykských mostů, užasle zírat na realistické pohyby a vydařenou inteligenci spolubojovníků a smát se hláškám Temuera Morrisona (přestavitel Jango Fetta v E2). (MW)


+ Hratelnost
+Role klonového vojáka
+Nejrůznější překvapení v podobě nepřátel
+Hlášky Temuera Morrisona
+Zdánlivá nesmrtelnost a system ukládání hry
+(prostredi, hudba.... atd, prostě u SW klasika)
-Krátká doba potřebná pro dohrani
-Občas se nějaký člen vašeho komanda někde zasekne a vy se musíte vrátit (něco jako v KOTORu, ale v daleko menším měřítku)
-Trandoshané moc jako trandoshané nevypadají (ale furt mnohem lepší, než trapný pokus o noghrie v JK:JA)

Konečný verdikt 87%

by William


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.