[ Webhosting profitux.cz ]
Rytíři Staré republiky II: Sithští lordové

Kotor II
Originální název: Star Wars – Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
Žánr: 3rd person 3D akce
Rok vydání: 2005
Hardware požadavky:
Minimální:
CPU 1 Ghz, 256 MB RAM, 32 MB GFX
Doporučené: CPU 1,6 Ghz, 512 MB RAM, 64 MB GFX Výrobce: Obsidian Entertainment
Distributor:Lucas Arts

KOTOR 2 se moc od předchozího dílu, co do ovládání moc neliší. Zmizel však systém návrau do úkrytu nebo k Ebon Hawku. Byly však přidány další funkce, nové Síly a dovednosti. Další novinkou jsou takzvané prestižní třídy, pro každou stranu jiné, ale lišící se podle názvu a speciální Síla, pro každou třídu jiná. Hra začíná na opuštěné težební stanici v asteroidovém poli, ktéré vzniklo špatnou těžbou z planety Peragus 2, několik let po Občanské válce Jediů. Hlavní hrdina vypovězený/á se probouzí v koltové nádrži a vzápětí se seznamuje s Kreiou, se kterou je, podovně jako Revan a Bastila, spojen/a poutem. V další části tohoto patra nachází vypovězený dalšího společníka Attona Randa, který byl zavřen ve vězení za porušení předpisů a to ho zachránilo. Cestou na vypovězeného útočí těžařští droidi, kteřý se zbláznili a zabili všechny pracovníky tohoto zařízení. Jak postupuje skrz zařízení, zjišťuje, že za všechno může bojový droid typu HK-50, vycházející z Revanova droida HK-47, který se snaží získat odměnu, která je vypsána na Jedie. Vypovězený společně s Kreiu a Attonem ho zabije a dostane se na palubu nedávno se objevyvší republikové lodi Harbinger, které ale velí jeden ze tří sithských lordů Darth Sion. Na palubě této lodi se s ním střetne Kreia, vypovězený bude mít šanci na Korribanu. Zatímco Kreia bojuje se Sionem, vypovězený a Atton se dostanou zpátky na stanici a v potrubý najdou droida T3-M4, který dělal doprovod i Revanvi.

 T3-M4
S jeho pomocí se dostanou do hangáru, kde se nachází Ebon Hawk. Než však stihne Atton nažhavit motory vtrhou do hangáru sithští vojáci snažící se vzniknout na Ebon Hawk a zabít „posledního“ Jedie. Po bitce se na palubě lodi objeví Kreia, která přišla o levou ruku. Tu ztrátu cítil i vypovězený. Na lodi se dozvídá vypovězený jak se dostal na Peragus a co se stalo během Občanské války. Na palubě se nachází také bojový droid HK-47, který je však v desolátním stavu, je nutné sehnat pro něj náhradní díly. Protože se Ebon Hawk nemůže dostat nikam jinam než na Telos, který byl během války vybombardován, jsou nuceni se tam odebrat. Kreia však tvrdí, že tam musejí tak jako tak. Po příletu jsou zatčeni a vyšetřováni pro podezření z úmyskného zničení Peragusu, za to mohl, když jste se rozhodli zůstat věrní Světlé straně, Harbinger, pokud ne, tak vy. V průběhu vyšetřování je Ebon Hawk nečekaně ukraden „Poslední“ Služebnou, která byla vyslána Mistryní Jedi Atris. Aby se dostaly z stenice Citadela, která je na orbitě Telosu, musí získat zpátky Ebon Hawk a tose jim může povést pokud se přidají ke společnosti Czerka nebo Ithorianům, obě tyto skupiny se snaží obnovit Telos. Czerka za účelem zbohatnutí a Ithoriané, aby pomohly Síle. Také se zde poprvé setkáme s nekalými praktikami Centrály, velké zločinecké organizaci mocnější než Huttové. Na povrchu planety se setkala se svým podřízeným v mandalorianských válkách, irodianským technikem Bao-Durem, který Vám pomůže najít vaši loď, Ebon Hawk. To ji dovede do polárních oblastí, kde se usídlila Atris, členka Rady, která vypovězeného vypověděla. Atris navíc vlastní vypovězeného starý meč. Od sester Služebné a „poslední“ Služebné se dozvéte, že Atton umí ovládat echanský způsob boje. Pokud hrajete za muže dostanete „poslední“ Služebnou, samozřejmě i Ebon Hawk a T3. Na palubě Ebon Hawku se dozvíte, co přesně se stalo při vašem vypovězení a místa úkrytů ostatních členů Rady. A hurá za jejich záchranou. První palneta, na kterou se vydáte by měl být Dantooine, kde se skrývá Mistr Jedi Vrook Lamar. Vypovězený se okamžitě po svém příletu octne v boji o moc v hlavní osadě planety Khoondě mezi správkyní osadu a skupinou žoldáků. Při pátrání po Vrookovi se podíváme do neproskoumaného podzemí Enklávy a pak se přidáme na jednu ze stran, dobří na stranu Správkyně a zlý se stanou žoldáky ve službách Azkula. Zároveň získáme mocného spojence Sitha Visas Marr a ženský charakter Učedníka.

 Hanrar škrtící Miru
Další zastávkou je Nar Shadda, měsíc planety Nal Hutta, zmámý také pod jménem Měsíc pašeráků. Kde mimo to, že se setkáte s dalším mistrem, a to Zaz-Kei-Elem, navíc můžete zahránit uprchlíky, kteří jsou nemilosrdně vykořisťováni Centrálou, zjistíte pravdu o Attonově minulosti a získáte dva další parťáky, tedy pokud jste sbíraly součastky pro HK-47, tím dalším je Mira (dobří) nebo Wookie Hanharr (zlý). Vypovězený je unesem jedním ze šéfů centrály, GO-TOem, kterého pak taky získá do týmu. Pak je dobré zamířit na Onderon. Bohužel nic nevíde a místo na Onderonu skončíte na jednom z jeho měsíců, Dxunu. „Náhodou“ zde začaly mandalorianské války. Cesta na Onderon vede přes mandalorianský tábor, jemuž šéfuje sterý dobrý Canderus Ordo, nyní Mandalore. Na Onderonu musíte očistit jediný Mandalorův kontakt doktora Dagona Ghenta, s jehož pomocí můžete kontaktovat svého bývalého Mistra Kavara. Jenže setkání je narušeno vojáky generála Vaklua, bratrance královny, který se snaží uchvátit korunu. Mistr Kavar je nucen vrátit se do paláce pronásledovan plukovníkem Tobinem a i když jste se rozhodly pomoci Vakluovi nebo královně budete se muset probojovat k přístavu a uniknout z města. Přidá se k vám Mandalore. Tím by měl váš tým být kompletný a je čas se vypravit na Korriban. Tam se konečne střetnete s prvním ze tří sithských pánů a to Sionem, bohužel Mistryni Vash už nebudete moci zachránit protože poslužila jako návnada a je mrtvá. Při cestě zpátky na Ebon Hawk se musíte zastavit v jeskyni shyracků a vstoupit do sithské hrobky , ve které se střetnete se střípky své minulosti a nahlédnete do své budoucnosti. Po návratu na loď vám zavolá mandalorian Kelborn a řekne vám, že byste se měli vrátit na Onderon, protože se schyluje k válce. Na Dxunu se tým rozdělí na dvě skupinky, jedna pod velením Visas (doporučeno), druhá pod velením vypovězeného a Kreii. Visas a její tým musí přerušit obřad v hrobce Freedona Nadda a vypovězený musí zachránit nit královnu před Vakluem (dobři), zlý ji naopak musí zlikvidovat. Než se stane jedna ze dvou možností umírá plukovník Tobin, Kreia ho však oživí a pošle za Nihilusem se správou, že na Telosu je Akademie Jediů. Než se však vydáme zachránit zadek té arogantní mistryně a obyvatelům Citadely, musíme navštívit ruiny Enklávy na Dantooinu a pokud jste nezabili všechny mistry, tak je zabije Kreia a je Služebnými odvedena za Atris. Vy se tedy usíte vydat za Atris, porazit ji v souboji a ukázat ji tu vaši strannu vašima očima, nakone jestě zjistíte, že Kreia je ve skutečnosti Darth Traya. Pak se vrátit na Citadelu a porazit Sithy.

Loď Ravager

Pak zničit Nihilusovu loď Revanger a vyrvat Visas z jeho pouta. Hra končí tam, kde končí mandalorianské války, na Malachoru V. Tam porazíte a zabijete Siona a Trayu a buďto Malachor zničíte pomocí Bao-Durova stínového štítu (Světlá strana) nebo se stanete Temnými pány ze Sithu a ovládnete galaxii. Dobří pak odletí za Revanem do Neznámých oblastí. Hra je mnohem propracovanější než KOTOR 1 a schopnosti prestižních tříd jsou unikátní. Svou předchůdkyni předčí o mnoho světelných let, ale i tak má mnoho much, třeba dost otevřený světlý konec nebo nedodělané lokace a to kazý celkový dojem ze hry.

Celkové hodnocení Cynamona 9/10.
Celkové hodnocení Kavara 9/10
Celkové hodnocení Potana 8/10
Celkové hodnocení Stopy 9/10

by Cynamon


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.