[ Webhosting profitux.cz ]
Swtgc
STAR WARS: Trading card game
Neboli sběratelská karetní hra, je druhá karetní hra ze světa Hvězdných válek. První byla v devadesátých letech velmi populární Star Wars Customizable Card Game (zkráceně CCG) od firmy Decipher, se kterou ale nebyla v roce 2002 prodloužena smlouva a místo toho byla světu představena nová karetní hra: Trading Card Game od renomovaného vydavatele karetních her Wizards of the Coast (Magic The Gathering, Lord of the Rings…) ku příležitosti příchodu Epizody 2 do kin. První sada tedy byla Attack of the Clones, česky Klony útočí, stejně jako samotný film. Design karet byl podle mě daleko vydařenější a modernější než u starých CCG a vskutku „starwarsovský“. Další sady na sebe nenechaly dlouho čekat a celkem jich vyšlo i s první sadou deset. V roce 2005, po vydání poslední edice Revenge of the Sith (Pomsta Sithů), Lucasovci rozvázali smlouvu i s Wizardy a miliony příznivců zesmutněly…


Kde je seženu?
Karty jsou k sehnání i v České republice, vydává je vydavatelství Blackfire, a koupíte je všude možně, od hračkáren po papírnictví či přímo v hernách. Objednat se dají také přes internet (například Černý rytíř či mnohé jiné stránky…). Dnes jsou již ceny daleko rozumnější než byly při vydání prvních edic. Koupit si můžete balení pro začátečníky, která vyšla pouze v edicích Attack of the Clones a The Empire Strikes Back a obsahují 2 balíčky po 30 kartách (dobro a zlo), návod (bohužel jen v angličtině, český najdete na internetu) a plánek na počáteční usnadnění hry. Pro zkušenější hráče se nabízí dokupování karet v náhodných 11-ti kartových boosterech, dnes kolem 30 Kč, dříve stojících 149 korun.

Karetní hra
Samotná hra je velmi vydařená a promyšlená. Hrají ji proti sobě 2 hráči a základní myšlenka hry je v podstatě stejná jako u MTG. Každý hráč má svůj balíček čítající minimálně 60 karet, které jsou rozděleny na karty světlé strany (miniobrázek modrého mečíku), temné strany (červený mečík) a karty neutrální (hlava Jainga). Jeden hráč hraje za „dobro“ a druhý za „zlo“ s tím, že kladný balíček smí obsahovat jen světlé a neutrální karty a záporný jen neutrální a temné. Proto je dobré mít balíčky minimálně dva, abyste si zahráli s každým. Pokud jste fandové původní trilogie, nemusíte se bát, že se na vás zapomnělo. Paralelně s novými edicemi vycházeli i edice staré trilogie, kterých bylo pět, stejně jako těch z trilogie nové. Samozřejmě je můžete libovolně míchat a nikdo vám nezakazuje hrát Hvězdu Smrti v jednom balíčku s droidí stíhačkou. Sady jsou takovéto (řazeno dle vydání):

SwtgcAttack of the Clones
Sith Rising
A New Hope
Battle of Yavin
Jedi Guardians
The Empire Strikes Back
Rogues and Scoundrels
The Phantom Menace
Return of the Jedi.
Revenge of the Sith

by Vooj-tae


© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.