[ Webhosting profitux.cz ]
Vornskr

Vornskrové
Vornskr pocházel z planety Myrkr. Bylo to divoké, brutální a psu podobné zvíře, které bylo neobvykle citlivé na Sílu. Tato schopnost se u nich vyvinula, aby jim pomohla v lovu ysalamirů. Vedlejším účinkem této schopnosti však bylo to, že si mysleli, že jejich oblíbená kořist je citlivá na Sílu. Na oplátku u ysalamirů se vyvinula schopnost silové bubliny, uvnitř které žádná Síla přítomna nebyla a nebylo možno ji tam používat. To vornskrům lov ysalamirů znesnadňovalo.
Vornskr byl především noční dravec. Svůj mírně jedovatý ocas používal jako bič k omráčení své kořisti ještě předtím, než do ní zaryl své zuby. Během dne zůstávali klidní, ale hlad nebo jiné faktory je přiměly k lovu i mimo noční hodiny. Často lovili ve smečkách.
Bylo známo, že Tyber Zann používal tyto bestie ve svém konsorciu. Poté, co odejmul mláďata vornskrů, byla vyškolena jako efektivní lovci nepřátelských vojáků, kterým se podařilo uniknout.
Pašerák Talon Karrde měl dva vornskry - Sturma a Dranga. Choval vornskry jako domácí mazlíčky a jako stráž. Rozhodl se nabízet je k prodeji jako hlídací zvířata. Zjistil, že uříznutí jejich ocasu je podobné kastraci - odstraní to většinu z jejich lovecké agrese.
Za Yuuzhan Vongských válek, během útoku Mírové brigády na Yavin 4 Talone Karrde přechytřačil Mírovou brigádu tak, že jim nabídl vornskry na vystopování jediho Kama Solusara a jeho ženy Tionne, spolu s jim svěřenými mladými žáky akademie. Poté, co jedie vystopovali, byla Mírová brigáda bez problémů ostraněna. Během předstíraného lovu jediů Karrde přesvědčil Brigádu, že je vlastníkem posledních dvou zbývajících vornskrů. Zdálo se, že mu Mírová brigáda věřila, ale Yuuzhan Vongové dostali informace od zrádné senátorky Viqi Shesh, že vornskrové pocházejí z Myrkru. Yuuzhan Vongové pak použili vornskry jako šablonu pro Voxyny.
Vornskrsové byli také používáni jako stráže v temném chrámu na Dromund Kaas.

by Cody

Zpět na seznam bytostí

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.