[ Webhosting profitux.cz ]
Terentatek

Terentatek
"Terentatek je dravec, a my jsme jeho kořist."
- Jedi Deesra Luur Jada

Terentatekové byli stvůry, jež se živily krví na Sílu citlivých jedinců. Obývali jeskyně a hrobky, kde byla silná temná strana. Několik bránilo přístup do části hrobky Nagy Sadowa.
Terentatek se podobal rancorovi, kromě toho měl několik trnů rostoucích ze zad, pár klů u úst a také masivní drápy. Kly a pařáty terentateka byly velmi jedovaté. Existovala teorie, že původně to byli jen rancorové, kteří byli podrobeni sithským mutacím. Když byla temná strana v galaxii slabá, terentatekové upadli do spánku a zůstali spícími po mnoho let. Vrátili se, když temná strana v galaxii znovu zesílila.
Terentatek se původně vyvinul na Korribanu, kde byla mocná přítomnost temné strany - postupně narušovala jejich tvary a poškozovala jejich mysl. Některé zdroje však uvádějí, že byli poprvé vytvořeni na Yavinu 4, za dob Exara Kuna, jako jeden z jeho pokusů v 3 997 BBY. Terentatekova skrýš byla imunní vůči účinkům Síly. Stal se nejnebezpečnějším tvorem Sithů. Terentatekové byli tak silní a nebezpeční pro rytíře jedi, že byli často přezdívaní jako zabijáci jediů. Exar Kun použil tato Terentatek monstra ke zničení základny jediů na Tatooinu, Kashyyyku a Tythonu.
Během události, známé jako Velký lov, spousty jediů cestovaly po celé galaxii a snažili se vyhladit terentateky. Rytíři byli často posíláni ve skupinách po dvou nebo třech na lov těchto zvířat. Mezi jedii ve skupině bylo silné Silové pouto, aby skupina mohla posílit sebe sama před temnými vlivy převládajícími v doupatech terentateků. Jediové museli rovněž spoléhat zejména na své zbraně a dovednosti, protože terentatekové byli skoro úplně imunní vůči Síle. Žádný z lovů nebyl zcela úspěšný. I přesto, že jediové zdánlivě vyhladili většinu terentateků, tak pokaždé, když se temná strana dostala k moci, terentatekové se probouzeli ze spánku a znovu se rozšířili po galaxii. Stalo se tak například při vzestupu moci Darth Revana, Darth Malaka nebo císaře Palpatina.
Terentatek se nevyskytoval pouze v jeskyních na Korribanu, byl také nalezen na Tatooinu, Kashyyyku, Onderonu, Tythonu a Yavinu 4. Během Občanské války jediů, Revan a jeho společníci našli a zabili terentateka v Zemi stínů na Kashyyyku při hledání Star Forge. Tato bestie byla používána při starém rituálu Wookieeů. V jednom z takových rituálů před mnoha lety, se náčelník Rothrrrawr pokusil nestvůru zabít. Při tomto pokusu se však zlomilo ostří Baccova obřadního meče (legendární meč, jenž přecházel vždy na náčelníka kmene) a čepel zůstala zabodnuta v těle příšery. Baccův meč tak byl rozdělen a mezi wookijskými náčelníky se předávala už jen rukojeť. Po dlouhé době byla čepel nalezena Revanem. Revan také sám bojoval a zabil dva terentateky v hrobce Naga Sadowa. Jeden z Terentateků, jehož Revan zabil, žil také jeskyních Shyrak na Korribanu, které se ukázaly být v blízkosti vchodu do hrobu Ludo Kresshe.

by Cody

Zpět na seznam bytostí

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.