[ Webhosting profitux.cz ]
Mythosaurus

Mythosauří lebka - znak Mandalorianů
Mythosaurové byli původní stvoření, obývající Mandalore. Díky své ohromné velikosti si podrobili svůj domovský svět, až do chvíle, kdy přiletěli Mandaloriané. Mandalore První, jenž je vedl a který chtěl získat planetu Mandalore pro sebe a svůj lid, postupně tyto tvory vyhubil. Mythosauří lebka se poté stala symbolem Mandalorianů.
Mythosauři se vyznačovali zejména svojí velikostí, přirovnatelné k menšímu městu. Ohromné tělo, podporované čtyřmi mocnými končetinami, bylo zakončeno velkou lebkou se dvěma dolů zahnutými rohy. Rohy zvířete se stáčely směrem dovnitř k jeho čelisti. Oční důlky byly položeny šikmo. V tlamě jsme pak mohli najít dlouhé zuby. Jediné rozdíly mezi pohlavími byly patrné právě na lebce zvířete.

Historie
Mythosaurové obývali planetu ve vnějším pásu, jež kdysi nebyla obydlená žádným z rozumných tvorů. Díky své velikosti tomuto světu dominovali nad ostatními tvory zde žijícími. Brázdili si povrch planety nerušeně, dokud kolem roku 7000 BBY nepřišli Taungové, vedení válečníkem - známým jako Mandalore První - z planety Roon. Taungové, později známí jako Mandaloriané, usilovali o kolonizování planety, jež dosud patřila mythosaurům. Mandalore První tak rozpoutal tažení proti těmto obrovským tvorům. Jeho válečníci je vraždili a vraždili, až dohnali tyto obry k naprostému vyhubení. Poté si Taungové začali říkat Mandaloriané (ve svém jazyce Mando'ade neboli děti Mandalore) a planetu přejmenovali na Mandalore na počest svého vůdce.
I přes své vyhubení, mythosaurové žili dál jako legenda v mandalorianské mytologii a jejich lebka se stala symbolem Mandalorianů. Obřadní koruna, jež patřila vždy vládnoucímu Mandalorovi, byla samotnými Mandaloriany označována jako kyr'bes, neboli mythosauří lebka. Lebka tohoto bájného tvora se rovněž často objevovala i jako pečeť, zdobící mandaloriánská brnění a vybavení, nebo jako tetování. Jako logo své společnosti si ho zvolily i mandalorianské loděnice MandalMotors.
Na sklonku existence Staré Republiky a v prvních dnech Galaktického Impéria se jeden podnikavý Mandalorian pokusil zvýšit svůj zisk tím, že přitáhne dobrodružstvíchtivé turisty na Mandalore. Dosáhnout toho chtěl tak, že na okraji hlavního města Mandalore postavil repliku obří mythosauří kostry. Mandalorianský zábavní park však zde nikdy neotevřel. Majitel prodal zašlý tahák na turisty imperiální posádce, která přišla na Mandalore založit základnu. Takzvané Město Kostí vydrželo na Mandalore téměř dvacet let. Jako své sídlo ho během imperiální okupace Mandaloru užíval imperiální otrokář Suprema. Poté bylo zničeno Mandalorianskými Ochránci vedenými Fennem Shysou.

by Padme & Ultimate

Zpět na seznam bytostí

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.