[ Webhosting profitux.cz ]
Hssiss

Hssiss

Hssiss, nebo také drak temné strany. Byl to ještěrčí druh se schopností ovlivňovat na Sílu citlivé bytosti kolem sebe. Pokud Hssiss někoho pokousal, podlehl jedinec účinkům jedu temné strany. Měl schopnost ukrýt se a stát se neviditelným, zřejmě pomocí Síly. Původně to byl plazí dravec z Ambrie a byl jedním z mála tvorů, který přežil zničení planety. Žil v okolí Jezera Natth, kde Mistr Jedi Thon uvěznil temnou stranu Síly, která trápila planetu po celá tisíciletí. Temní duchové pak začali měnit tvory a proměnili je v něco mnohem strašnějšího. Tito "draci temné strany" pomáhají těm, kteří používají temnou stranu Síly. Nakonec je Velký Bogga začal používat jako tělesnou stráž a postavil je proti těm, kteří ho zklamali. Když si uvědomil, jak efektivní a zlí byli, začal je přepravovat mimo svět a byli prodáváni ve velkém. Brzy bylo možné Hssisse nalézt po celé galaxii, a to zejména na světech, kde byla temná strana silná, včetně Korribanu, Mimbanu a Vjunu.
Vzhledem nebyl Hssiss ničím víc než obzvláště brutální plaz. Byl dlouhý asi tři metry a měl zelenou šupinatou kůži. K třem metrům na délku měl ještě metr dlouhý ocas, na kterém měl řádky hrotů, jež měl protáhlé přes záda až na krk. V jezerech na Ambrii lovili v párech. Jeden kořist chytil silnými čelistmi a potopil nešťastné zvíře pod vodu, zatímco druhý Hssiss se potopil a zaryl do něj své rozeklané pařáty.
Hssissové byli přitahováni k utrpení a krveprolití. Po Jedijské občanské válce a devastaci planety Korriban se krmili všemi mrtvolami, které zbyly po válce. Rozzlobení duchové Sithů udělali z těchto hssissů ochránce své vůle, aby je bránili před všemi vetřelcemi, kteří přistáli na planetě.
Hssissy bylo možné najít na mnoha planetách po celé galaxii, včetně Korribanu, Ambrie, Mimbanu a Vjunu. Jejich rozšíření bylo pravděpodobně výsledkem příchodu s armádami Sithů v mnoha válkách. Mnozí vědci byli přesvědčeni, že hssiss pochází z planety Stenness.
Filozofka z řádu jediů jménem Tionne Solusar se jednou setkala s hssissem na planetě Ambria. Zabila ho tím, že mu usekla hlavu světelným mečem, ale nevyvázla bez šrámů. Hssiss jí poškrábal svými drápy a pouze jedijský léčivý trans byl schopen odstranit jed. To ji vedlo k přesvědčení, že jed byl zplozen temnou stranou.

by Cody

Zpět na seznam bytostí

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.