[ Webhosting profitux.cz ]
Bitva o Hoth

Datum: 3 ABY
Strany:Rebelská Aliance/ Galaktické Impérium.
Výsledek: Imperiální Vítězství, dobytí základny Echo a téměř většina Rebelských pěšáků zabitaa.

Po událostech u Yavinu , se stal Vader posedlý dopadením Luka Skywalkera a zničením Rebelů a tak do vesmíru vypustil sondy. Jedna ze sond objevila inteligentní formy života na planetě Hoth, admirál Kendal Ozzel ovšem věřil , že je to jen banda pašeráků ale Vader věděl že tam jsou rebelové a jejich základna. Pány byli jednoduché , vynořit se u Hothu a opatrně sestoupit na planetu , než se povstalci vzpamatují budou zničeni. Ovšem Ozzel se vynořil z loďstvem moc blízko a Rebelské senzory to zaznamenali a zapnuli ochraný štít. Vader zabil Ozzela kvůli neschopnosti a do velení postavil kapitána Pieta , kterého tímto jmenoval admirálem.

hoth

Rebelové od začátku neměli v ůmyslu vyhrát ale získat bitvou čas pro evakuaci většiny lidí a vybavení. Když imperiální vojsko setoupilo, vydal Generál Rieekan rozkaz k evakuaci. Útěk měl být prostý , cestu letectvu prostřelí Iontové dělo a transport se zásobami , doprovázen dvěma X-Wingy měl proletět. Rieekan vydal rozkaz také k ůtoku na nepřátelské AT-AT , kteří byli hlavním útočným pěchotním Arzenálem. Tyto kolosy se měli zničit pomocí Sněžných Speedrů a jejich záchytných lan.

hoth

Rebelské iontové věžičky a ostatní střelné zbraně , neměli proti AT-AT velký ůčinek a tak se bitva stala masakrem na Rebelské straně. Jedním z Velitelů těchto prostředků byl i Max Veers. Během bitvy byli zničeny všechny sněžné speedry včetně toho kterého pilotoval Luke Skywalker. Bitva na sněhu byla dobojována rychle a znamenala první strategické vítězství Impéria. Poté byl Lord Vader a jeho bojová jednotka 501-legie , neboli Vaderova pěst , poslán do základny Echo aby vyřídil zbývající odpor. Mezitím Max odtáhl z AT-AT z dohledu ale pořád byl dost blízko kdyby se objevil problém.

hoth

Ovšem byla to jen zástěrka a tak Veers zničil zdroj štítu , pod kterým byla základna chráněna před bombardováním. Štít byl vyřazen a Veers s AT-AT , kterých bylo celkem pět, začal posílat na základnu projektily. V některých případech se Veersovi podařilo doslova namáčknout na Rebelskou obranu a zničil další důležité cíle a mohl sám dodat do Echa několik snowtrooperů. Rebelských plavidel se zásobami uniklo téměř 30 a dalších 17 ti se podařilo uniknout. Mezi přeživšími byl i Malý Sokol s Leiou Organou na Palubě. Imperiální ztráty byli o dost menší ovšem jeden Hvězdný Křižník byl také zničen Iontovým dělem. Ovšem Vader v bitvě prohrál. Nepodařilo se mu dostihnout Luka Skywalkera.

Ústup rebelů
Ztráty:
 • Impérium:
 • Rebelové:
  • K-3PO †
  • Kit Valent †
  • Zev Seneca †
  • Dark Larter †
  • Jobin Mothma †
  • Maren Kelsome †

by Ruplikon

Zpět na seznam bitev

© Stopa & Potan 2008-2016, všechna práva vyhrazena.
©Star Wars je majetkem ©Disney
Obsah webu je zakázáno kopírovat bez souhlasu autora
Stránka je optimalizována pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera.